Çeker haykırdı: Aile hekimlerine zulüm etmeyin!

İlimizde görev yapan aile hekimlerinden bazıları bugün iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen ise santral önünde...

İlimizde görev yapan aile hekimlerinden bazıları bugün iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen ise santral önünde toplanarak iş bırakan aile hekimleri ile birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. Bu eylemden habersiz olan vatandaşlar aile sağlığı merkezlerinin kapısından döndü. Eyleme katılmayan hekimler ise hastalara hizmet vermeye devam etti. Ancak eyleme katılan doktorlar odalarının kapısına “Eylemdeyiz” yazısı asarak hastalara hizmet vermedi.

 

“ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİLİYOR”

Basın açıklamasını yapan Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, 20 bini aile hekimi, 20 bini ise aile sağlığı çalışanı olmak üzere 40 bin sağlık çalışanının aile hekimliği sisteminde açıkça mağdur edildiğini belirterek, “Bu hafta yayınlanan genelge ile ‘Cumartesi günleri de çalışacaksanız’ denilmiştir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Sayın Bakan ‘Pazar günleri de çalışacaklar’ diyerek aba altından sopa göstermektedir” dedi.

 

“FATURASI AİLE HEKİMLERİNE KESİLİYOR”

Sağlık Bakanlığının personel sayısı ve iş yükü konusunda başı sıkıştığında aile hekimlerini ve aile sağlığı çalışanlarını aklına getirdiğini de ekleyen Çeker, “Sağlıkta dönüşüm ile mahvettiği sağlık sisteminin faturasını aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına kesmeye çalışıyor. 4 bine yakın hekim, hekimlik görevleri ile uzaktan yakından ilgi ve alakası olmayan idari görevlerde istihdam ediliyor. Hakkını savunan ve iş bırakarak duruş gösteren tüm aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

12 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR