Muhasebeciler 2013 yılından ne bekliyor?

Odalar arasında ilk Meclisi olan Kocaeli SMMMO Meclisi, Kocaeli Sermeye Piyasası’nda ilk aracı kurum olan Yatırım Finans Menkul Değerler A.Ş yöneticil...

BÜYÜT

Odalar arasında ilk Meclisi olan Kocaeli SMMMO Meclisi, Kocaeli Sermeye Piyasası’nda ilk aracı kurum olan Yatırım Finans Menkul Değerler A.Ş yöneticilerini ağırladı

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın şubat ayı meclis toplantısı oda binasında gerçekleştirildi. Meclis başkanlığını Mehmet Balimre, üyelikleri ise Ahsen Okyar, Engin Eroğlu, Cafer Tayyar Demirtaş yaptı.

HERGÜN YÜKÜMÜZ ARTIYOR
Oda başkan yardımcısı Ali Odabaş, açılış konuşmasında, "Sistem her gün üzerimize daha fazla yük yüklüyor. Meslek hayatımızın en karmaşık dönemini yaşıyoruz. Odaya kayıtlı toplam bin 313 üyemiz var. 2012 yılından bu yıl başına kadar sayımız bin 250 iken, şu an bin 313 üye sayısına çıktık. Odamıza kayıtlı olan 450 aktif stajyerimiz ve bunun yanı sıra da 682 stajyer adayımız var. Türkiye genelinde meslek odasında en iyilerden biriyiz." dedi.

1 MART PROGRAMI
Muhasebeciler Günü programını açıklayan Odabaş, "1 Mart Muhasebeciler Günü'nü ilk kez biz bize kutlama kararı aldık. İlk olarak valilikteki çelenk törenimizin ardından ikindi vaktinde kaybettiğimiz üyelerimiz için Fevziye Camii'nde mevlid okutacağız. Akşam da ilk kez yine oda binamızda kokteyl, ardından da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu'yla da hep birlikte ailelerimizle eğleneceğiz" dedi.

EYLEM YAPMALIYDIK
Odabaş'ın konuşmasının ardından söz alan Oda Genel Sekreteri Mustafa Taşpınar, "Kamu gözetim kurumundan eğitim alınacak deniliyor, yaklaşık üçbin lira para isteniyor. Ve buna bin 500 meslektaşım başvuruyor. Bunun için eylem yapmamız gerekirken, meslektaşlarımız gönüllü koşturanı oldu.. Ben bu eğitimin alınmaması taraftarıyım" dedi.

PİYASLARIN 2013 YILI BEKLENTİLERİ
Verilen aranın ardından Yatırım Finans Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Emre Birkan, İzmit Şube Müdürü Cihas Kaymas şirket çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Yatırım Finansman Menkul Değerler AŞ Araştırma Müdürü Zümrüt Can Ambarcı ile Strateji Müdürü Hakan Tezcan, “İMKB’a işlem yapan yabancıların oranı %67, ortalama 390-400 günlük vadede yatırım yapıyorlar. %33 yerli yatırımcının ise ortalama işlem süreleri 47 gün olmaktadır. Şirketimiz model portföyü 2012 yılında yatırımcılarına %70 oranında kar sağlamıştır.” dedi.

Sermaye Piyasalarında 2013 yılı beklentileri konusunda da geniş açıklamalarda bulunun Zümrüt Can Ambarcı ile Hakan Tezcan çok sayıda gelen soruyu cevaplandırdı.

21 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR