Bu otomobil başa dert oldu!

İzmit Karabaş Mahallesi’nde üç yıldır yerinden kıpırdatılmayan 41 AE 372 plakalı özel otomobil başa dert olduİzmit Karabaş Mahallesi Cengiz Topel Cadd...

BÜYÜT

İzmit Karabaş Mahallesi’nde üç yıldır yerinden kıpırdatılmayan 41 AE 372 plakalı özel otomobil başa dert oldu

İzmit Karabaş Mahallesi Cengiz Topel Caddesi Asım Efendi sokakta üç yıldır yerinden kıpırdatılmayan 41 AE 372 plakalı özel otomobil yaklaşık 15 gün önce camları açık bırakıldığı için yoldan geçen birinin attığı izmarit sonucu yanmış ve itfaiye tarafından söndürülmüştü. Asım Efendi Sokak Yücel Apartmanı sakini ve yanan aracın sahibi tapu emeklisi Nilgün Belki’nin ilgi ve alakasına mazhar olamayan otomobil olduğu yerde camları açık bir şekilde aynı tehlikeyi yaratmaya devam ediyor ve sokak sakinleri bu durumdan çok rahatsız olduklarını ifade ediyorlar.

BAŞVURU YAPILDI
Yaklaşık 50 yıldır Asım Efendi Sokak’ın sakini olduğu öğrenilen tapu emeklisi Nilgün Belki’nin psikolojik sorunları olduğu ve yanan otomobille en az 3 yıldır herhangi bir ilgisinin olmadığını iddia eden sokak sakinleri yanmış olan 41 AE 372 plakalı otomobilin sokaktan kaldırılmasını istediklerini yetkili mercilere başvurarak talep ettiklerini dile getirdiler.

CAMLARI VE KAPILARI AÇIK BIRAKILIYOR
Sahibi tarafından 3 yıldır yerinden oynatılmayan otomobilin kullanılmadığı halde sürekli olarak camları ve kapılarının açık bırakıldığı ileri sürüldü. Adının yayınlanmasını istemeyen bir Asım Efendi sokak sakini, “Bu aracın sahibi evinden kolay kolay çıkmayan bir tapu emeklisi bekar bayan olan Nilgün Belki’nin otomobilidir. Bildiğimiz kadarıyla kendisinin psikolojik sorunları bulunmaktadır ama yapılan tüm tekliflere rağmen tedavi olmamakta ısrar etmektedir. Otomobili ile de hiç ilgilenmemekte ve aracın arada bir de olsa cam ve kapılarını açık bırakmaktadır.

OTOMOBİLİN ÖN KOLTUĞU YANMIŞTI
İtfaiye yetkililerince yoldan gelen geçen serserilerden birinin attığı izmaritin aracın yanmasına sebep olduğu düşünülmektedir. Ama araç hala aynı konumda camları ve kapıları açık yol kenarında yine aynı tehlikeye açık bir şekilde durmaktadır. Yetkililerden bu aracın tekrar yakılabileceği endişesiyle yardım istedik. Aracın kaldırılmasını ve tekrar yanarsa bizim ev ve araçlarımıza da zarar vereceğini belirttik. Anlayış bekliyoruz” şeklinde konuştu.

22 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR