Eğer çocuğunuzun diyabet hastası olmasını istemiyorsanız…

Gerçekten pek çok diyetisyen ve doktorun önerdiği tam buğday ekmeğini yaşamından çıkaranlar bir bir diyabet hastalığından kurtuluyorlar. Bununla ilgi...

Gerçekten pek çok diyetisyen ve doktorun önerdiği tam buğday ekmeğini yaşamından çıkaranlar bir bir diyabet hastalığından kurtuluyorlar. Bununla ilgili damdan düşenlerin hikâyelerini Facebook Sağlıklı Yaşıyoruz sayfasında okuyabilirsiniz. Şimdi Dr. Ümit Aktaş’ın diyabet hastalığının buğdayla ilişkisini anlatan bu güzel yazısını hep birlikte okuyalım.

 

“Diyabet hastalığı buğdayla ilişkilidir.

Günümüzde diyabet hastalığının sanki bir salgın hastalık gibi arttığını görüyoruz. Bugün ülkemizde diyabetli hasta sayısı 10 milyonu ve diyabete aday (Prediyabet) hasta sayısı ise, 20 milyonu geçmiştir. 1998 - 2010 yılları arasında diyabetli hasta sayısı %85, Prediyabet sayısı ise %450 artmıştır. Diyabet, toplum sağlığı açısından en önemli tehdit haline gelmiştir. (Kaynak: TURDEP I ve II Çalışmaları)

Diyabetin bu kadar hızlı artmasındaki en önemli sebep, buğday ve buğday ürünlerinin (Her türlü ekmek, bulgur, unlu mamuller, makarna, şehriye, erişte vb.) aşırı miktarda tüketilmesidir.

Eğer çocuklarınız diyabet hastası olsun istemiyorsanız, buğdayı hayatınızdan çıkarın. Buğday yemeye devam ederseniz, 40 yıla kalmaz ülkemizde yaşayan herkes diyabet hastası olacak.

Üstelik, Tip 2 Diyabet hastalarının tamamı beslenmeleri düzenlenerek ve ilaç kullanmadan tam şifa ile iyileştirilebilecekken, bugün hakim tıp görüşü, bu hastaların tamamına günlük kalorilerinin %60'ı kadar tam tahıl ürünü içeren diyetler vermektedir. Bu diyetler yanlıştır. Bu kadar yoğun tam tahıl tüketen Tip 2 diyabet hastaları iyileşmemekte, ömür boyu ilaca mahkum yaşamakta ve diyabet nedeniyle ayak yaraları, böbrek yetmezlikleri, kalp damar hastalıklarına yakalanmaktadır. Hatta pek çoğunda ilaçlar yeterli olmamakta, hastaya insülin verilmektedir.

Hakim tıp görüşünün diyabet hastalarına verdiği yoğun tam tahıl ürünü içeren diyetler yanlıştır. Hastaların daha da kötüye gitmesine sebep olmaktadır. Bu diyetlerden vazgeçilmeli ve diyabet hastalarının tamamına glutensiz-şekersiz-hazır mayasız ve işlenmiş gıda içermeyen diyetler verilmelidir.

Torunlarınıza doğduğunda insülin kalemi hediye etmek istemiyorsanız, buğday yemeyin, yedirmeyin.”

Dr. Ümit Aktaş

 

Gıdalarınız ilaçlarınız, ilaçlarınız gıdanız olsun.

Sağlıklı Yaşıyoruz

 

Kaynak: https://www.facebook.com/DrUmitAktas


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR