İşçi Partisi’nden torba yasa tepkisi

İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nda önceki gün Emekçi Gençlik Kolları Başkanı Samet Duman Torba Yasa’yla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Du...

BÜYÜT

İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nda önceki gün Emekçi Gençlik Kolları Başkanı Samet Duman Torba Yasa’yla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Duman, ” Torba Yasa’ya karşı çıkmamızın nedeni demokratik ve katılımcı bir ortamın sağlanamamasıdır” dedi.

İşçi Parti’si Kocaeli İl Başkanlığı’nda Emekçi Gençlik Kolları Başkanı Samet Duman “Torba Yasa” ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Torba Yasa’ya karşı çıkmalarının nedeninin demokratik ve katılımcı bir ortamın sağlanamamasından kaynaklandığını dile getiren Duman şunları aktardı:
“Demokratik ülkelerde hazırlanan yasalar ilgili kurumlarla çevrelerle görüşülerek hazırlanır ve meclise götürülür. Oysa AK Parti hükümeti şimdiye kadar yaptığı tüm çalışmalarla ve bu Torba Yasası’nda kendileri hazırlayıp yasayı meclise götürdüler. AK Parti’nin gündeme getirdiği Torba Yasa Tasarısı emekçileri köleleştirmeyi ve işçi fonlarını yağmalamayı amaçlamaktadır. AK Parti referandumda da yaptığı gibi birkaç maddeyi sevimli göstererek emekçinin zararına olan birbirinden alakasız birçok maddeyi yasalaştırmak istiyor. AK Parti emekçi halkın tepkisinden korktuğu için bu gibi yöntemlere başvuruyor. AK Parti Türkiye’nin, emekçi halkın düşmanıdır. Emekçi halkımız bu düşmanı deliğe süpürecektir.”

13 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR