Kula İtfaiyesi eğitim için Kocaeli’de

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, çeşitli illerden ve ilçelerden gelen talepler doğrultusunda temel itfaiyecilik eğitimlerine de...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, çeşitli illerden ve ilçelerden gelen talepler doğrultusunda temel itfaiyecilik eğitimlerine devam ediyor. Manisa’nın Kula Belediyesi’nin 16 itfaiye erine eğitim veren olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, dört kişilik gruptan oluşan ilk ekiple eğitimlere başladı. Her grup beş günlük eğitimin ardından Kula’ya dönecek.

TECHİZHATLAR HAKKINDA BİLGİLER ALDILAR
İtfaiye erleri kurtarma sırasında kullanılan çeşitli araç gereçlerin nasıl kullanıldığını öğreten Büyükşehir Belediyesi, çok maksatlı müdahale aracında bulunan diğer techizatlar hakkında da bilgiler verdi. Erler yangın ve ilkyardım konularında eğitim gördüler.

750 DERECEDE EĞİTİM
Flashover konteynırında oluşturulan yüksek ve yarım yanma özelliği gösteren yoğun dumanın, oksijenin kontrollü bir şekilde verilmesiyle ani parlama ile tutuşturulması sağlandı. İtfaiyeciler, konteynırda oluşturulan 750 derece ısıda gerçek bir yangın ortamını gördü.

DAR ALANDA ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ
Duman simülatörüne giren ekip, parfin sıvısı yakılarak elde edilen suni duman içinde eğitime katıldı. Görüş açısının sıfıra indirildiği simülatörde müdahale ekibine kapalı ve yoğun duman barındıran ortamlarda ilerleme teknikleri gösterildi. Dumanlı simülatörde yaralı arama kurtarma çalışmaları ile dar alanda çalışma yöntemleri öğretildi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR ETTİLER
Kula Belediyesi itfaiye erleri burada öğrendikleri bilgilerin yangın sırasında can ve mal kayıplarını en aza indireceğini ifade ederek eğitim için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi daha önce de Kula Belediyesi’ne yangına müdahale aracı hibe etmişti.

24 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR