Düş Bahçesi Anaokulu’nda bilim haftası

Hafta süresince sınıflarında ve okulun farklı alanlarında çocuklar pek çok etkinliğe ve söyleşiye katıldılar. İlk olarak “Bilim”in ne demek olduğunu...

BÜYÜT

Hafta süresince sınıflarında ve okulun farklı alanlarında çocuklar pek çok etkinliğe ve söyleşiye katıldılar.

İlk olarak “Bilim”in ne demek olduğunu ve “Bilim İnsanı”nın özelliklerini öğrenen çocuklar, sonrasında deney- gözlem çeşitlerini uygulamalı olarak öğrendiler. Laboratuvarda kullanılan temel malzemeleri tanıdılar. (Termometre, mikroskop, büyüteç, ispirto ocağı, deney tüpleri ve şişeleri, ölçüm aletleri  vb.)

Düş Bahçesi İlkokulu Fen Bilgisi Öğretmeni de anaokulundaki öğrencilere dersler verdi. 5 ve 6 yaş anasınıfı öğretmenleri, “su- elektrik-oksijen” başlıklarındaki 20’den fazla deneyi sınıflarda çocuklara sundu.

Bilim Haftası süresince İlkokul binasındaki laboratuarda öğretmen eşliğinde çalışmalara katılan çocuklar, gelecek yıl devam edecekleri okullarında bir günü geçirme fırsatı buldu.

Son gün ise öğrencilere sorumluluk verilerek, grup önünde kendi deneylerini arkadaşlarına sunmaları istendi. Çocuklar, aldıkları sorumlulukları yerine getirerek sunumlarını başarıyla gerçekleştirdiler. Bu sunumları yaparken inanılmaz keyif aldılar.

22 Ocak 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR