Muhasebecilerde Yeni Türk Ticaret Kanunu eğitimi başladı

Muhasebecilerde zorunlu mesleki eğitim kapsamında başlayan eğitim programlarının ilki, Yeni Türk Ticaret Kanunu ile başladı. KSMMMO salonunda TÜRMOB E...

BÜYÜT

Muhasebecilerde zorunlu mesleki eğitim kapsamında başlayan eğitim programlarının ilki, Yeni Türk Ticaret Kanunu ile başladı. KSMMMO salonunda TÜRMOB Eğitimcisi Veysel Karani Palak tarafından verilen ve cumartesi pazar iki gün olarak programlanan, 640 kişinin kaydolduğu eğitimin ilk gününe 315 kişi katıldı

Yeni Türk Ticaret Kanunun yürürlük tarihi yaklaştıkça Kamuoyunda başlayan ilgi ile paralel olarak, KSMMMO Bünyesinde Mali Müşavirlere yönelik sürdürülen eğitimler de hız kazandı. Kanunun getirdiği yenilikler ve uygulamaları ile ilgili olarak katılımın zorunlu olduğu Mali Müşavire yönelik sürdürülen meslek içi eğitimler başladı.

BÜTÜN TÜRKİYE’DE EŞ ZAMANLI
Kısa adı TÜRMOB olan Türkiye Serbest Muhasebeciler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği tarafından başlatılan ve bütün Türkiye’de eş zamanlı olarak yürütülen eğitimlerden, 7 saat Türk Ticaret Kanunu, 14 saat KOBİ TFRS (Raporlama Standartları) yüz yüze eğitimi zorunlu olacak. Bu eğitim programlarını tamamlayan Mali Müşavirlerden dileyen, Denetim Standartları ve Uygulamalı Eğitim Süreci programına katılacak.
Yeni TTK tarafından şirketlere getirilen Bağımsız Denetim Zorunluluğu ile ilgili yapılacak, denetim uygulamaları alanındaki eğitime, katılmak isteyenlerden ilk iki eğitimi tamamlayıp, portal üzerinden yapılacak değerleme sınavında başarılı olanlar alınacak. Bu eğitimin 42 saati sınıf ortamında yüzyüze, 36 saati de internet portalında uzaktan eğitim ve değerlendirme sınavı olmak üzere toplam 78 saat olacak.

KATILANLARA ELEKTRONİK TAKİP
Merkezi eğitim programı ile düzenlenen ve takip edilen eğitimlere KSMMMO Üyeleri, Türkiye’de bir ilk olarak, hem eğitimlerin başlangıcında hem de bitiminde, tüm kimlik ve eğitim bilgilerinin yüklü olduğu önceden dağıtılan eğitim kartlarını elektronik okuyucudan okutup, aynı cihazlar tarafından dijital fotoğraflarının çekilmesi sureti ile katıldılar.

CİVAR İLLERDEN DE GELDİLER
Geçtiğimiz hafta Sakarya ve Zonguldak illerinde yapılan eğitimlere mazeretleri nedeni le katılamayan 10 Mali Müşavir de TÜRMOB tarafından Kocaeli’ye yönlendirildikleri için KSMMMO’da yapılan eğitimlere katılmaları nedeniyle eğitim yoğun bir şekilde yapıldı.

02 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR