“AKP’ye üye olanların üyelikleri geçersizdir”

DP İl Başkanı Murat Öztürk, “DP’den AKP’ye geçenler noter kanalıyla istifa etmedikleri için hala bizde üye gözükmektedirler” dedi. Öztürk, yıl sonuna...

BÜYÜT

DP İl Başkanı Murat Öztürk, “DP’den AKP’ye geçenler noter kanalıyla istifa etmedikleri için hala bizde üye gözükmektedirler” dedi. Öztürk, yıl sonuna kadar bin üye yapmayı hedeflediklerini söyledi.

DP İzmit İlçe yönetimi önceki akşam haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta başka partiye oy veren, yada taşınan üyelerin üyeliklerini düşürmeye başlayan yönetim, yeni üye kayıtları için hedefini de belirledi. Yıl sonuna kadar bin üye hedefleyen DP’de istifa edenlerin noter kanalıyla istifa etmediği için hala DP üyesi gözüktükleri de açıklandı.

NOTER KANALIYLA
Geçtiğimiz üç ay içinde partiden 25 kişinin istifa ettiğini, 50 kişinin taşınma ve ölüm nedeniyle kayıtlarının silindiğini söyleyen DP İzmit İlçe Başkanı Murat Öztürk, AKP’ye geçen eski il başkanı Ercüment Şahin gibi birçok ismin istifalarını noter kanalıyla yapmadığı için hala DP üyesi gözüktüklerini hatırlattı.

İSTİFALAR GEÇERSİZ
Genel merkezin noter kanalıyla yapılmayan istifaları kabul etmediğini de belirten Öztürk, “Birçoğu noter kanalıyla değil, elden istifasını yazmış. Bu istifalar genel merkezde kabul görmüyor. Bu nedenle başka partiye geçen eski partililerimiz hala bizim üyemiz gözüküyor. En kısa zamanda noter kanalıyla istifalarını ulaştırmaları gerekiyor ”dedi.

GENÇ ÜYELER
Silinen üye çalışmaları devam ederken yeni üye kayıtları için çalışmaların son hızla devam ettiğini de hatırlatan Öztürk, “Hedefimiz bu yıl sonuna kadar bin üye kaydı yapmak. İlçe yönetimi olarak bu konuya çok önem veriyoruz. Ziyaretlerimizde parti misyonunu anlatıp özellikle yeni genç üyeler kazanmaya çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

YENİDEN ADAYIM
Genel merkezde alınan olağanüstü kurultay kararı üzerine birkaç gün içinde kongre takvimi beklediklerini ifade eden Öztürk, aynı ekiple seçilmiş başkan olmak için aday olduğunu söyledi. Öztürk, “Yönetim kurulumuza on yeni kişi ekleyip 29 kişilik yönetimle seçilmiş yönetim olarak görev almak istiyoruz ”şeklinde ifade etti.

ADAYLAR BELİRLENECEK
Bundan sonraki hedeflerinin yerel seçimler olduğunu da sözlerine ekleyen Öztürk, “2014 genel seçimlerine hazırlanıyoruz. Şimdiden adaylarımızı belirlemek ve çalışmak istiyoruz. Bu nedenle en iyi adayları bulup çıkartacağız. Adaylarımızı seçime üç ay kala değil, şimdiden belirlemek ve hazırlamak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

05 Temmuz 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR