Gezi Parkı eylemi, İl Genel Meclisi'ni de karıştırdı

Kocaeli İl Genel Meclisi Haziran toplantısının 1’nci birleşimine ait gündem dün görüşüldü. Mecliste gündem dışı görüşülen Gezi Parkı eylemleri de tart...

BÜYÜT

Kocaeli İl Genel Meclisi Haziran toplantısının 1’nci birleşimine ait gündem dün görüşüldü. Mecliste gündem dışı görüşülen Gezi Parkı eylemleri de tartışma konusu oldu. Salonda zaman zaman gergin anlar da yaşandı.

KAÇAR’DAN “POLİS
ALKOL DAĞITTI!” İDDİASI
İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç: “Şu an Türkiye’de hoş olmayan sorunlarla karşı karşıyayız. Her şeyin yoluna girmesini ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Gezi Parkı eylemleriyle ilgili CHP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Kaçar ise: “Halk hareketine bu şekilde işkence ve gaz bombalarıyla karşılık verilmemeli. Halk provokasyondan uzak olsun istiyorum. Ben de bir vatandaş olarak içlerinde yer aldım. Her türlü provokasyona uygun gruplar mevcut. Ayrıca havai fişek ve alkol dağıtan polisler gördüm. Bu çocukları korumamız lazım. Valinin ve emniyet müdürünün koruyup, sağduyulu olmasını istiyorum. Parti ayrımı yapmaksızın herkesin tek bir noktada buluşması düşüncesindeyim” diyerek tepkisini belli etti.

KILIÇ’TAN SERT TEPKİ
Mehmet Kaçar’ın polislere karşı yönettiği iddialara tepki gösteren İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç: “Siyasi sorumluluk taşıyan insanlar ‘Ben vatandaş olarak o sahaya gittim’ diyemez. Biz siyası insanlarız temsil güçlerimiz mevcut. Bakınız ben bile halkın ne talep ettiklerini bilmiyorum. Gerçekçilik payı olmayan şeyler sosyal medyada olmuş gibi gösteriliyor. Bu provokasyona gaz değil, su dökmeniz gerekir diyor ve bu konuyu burada kapatıyorum” dedi.

CENGİZ TOPEL UNUTULDU MU?
CHP İl Genel Meclis Üyesi Erdal Baş, mecliste Cengiz Topal Havaalanı’nın kapanması ile ilgili konuştu. Bu konuyla ilgili yetkililerden açıklama bekleyen Erdal Baş; “Cengiz Topel Havaalanı bu kentin en büyük projesiydi. Fakat gelin görün ki çay bahçesi muamelesi gördü. Çay bahçeci kapatır gibi havaalanı kapattılar. Konu böyle unutturulmamalı. Hiç kimse bu konuyla ilgili bir şey söylemiyor. Lütfen yetkililer bu konu hakkında açıklama yapsın” dedi. İl genel meclisinin ilk oturumunda, İl genel meclisi üyesi Muhammet Karaosmanoğlu ve 6 üyece verilen öneri oybirliğiyle gündeme ilave edildi. Öneri konusu olan; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki, Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkez’lerinden uygun olanlarına, birer adet Standart Plastik Sera yaptırılması ve Engelliler Komisyonuna havale edilmesine karar verildi.

03 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR