Gürses ailesi gündüz lokantacı, gece sanatçı

İzmit Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun değişmeyen saz elemanlarından kanun ustası Erman Gürses ve eşi ney ustası Rukiye Gürses, geceleri koronu...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun değişmeyen saz elemanlarından kanun ustası Erman Gürses ve eşi ney ustası Rukiye Gürses, geceleri koronun vazgeçilmez elemanı olurken gündüzleri ise Valilik binası karşısındaki Vilayet Lokantası adı altında işletmecilik yapıyorlar. Vilayet Lokantası’nın aşçılığını anneleri muhasebe emeklisi Sevinç Gürses ve Stewart’lığını (bulaşıkçılığını) ise İktisat Fakültesi mezunu evli kız kardeşi Hilal Ayan yapıyor.

HEPSİ EĞİTİMLİ
Gürses ailesinin işlettiği Vilayet Lokantası’nın kapısından girildiğinde insanı tam bir ev havasında karşılayan kişiler, kocaman bir aileden başka bir şey değil. Lokantanın aşçılığını üstlenen hanım ailenin en büyüğü anne Sevinç Gürses. Kırlangıç Fabrikası muhasebe bölümünden emekli olmadan önce çalışan bir ev hanımı iken emekli olunca ikramiyesi ile çocuklarının da desteği sonucu bu lokantayı devralmışlar. Yüksek eğitim almış bir annenin evlatları da eğitimlerini tamamlamışlar.

LOKANTA AÇMIŞLAR
Büyük olan evladı Erman Gürses ve evli olan kızı Hilal Ayan’la birlikte gelini Rukiye Gürses’in de inanılmaz katkılarıyla Vilayet Lokantasını çalıştırmaya başlamışlar. Gelin Rukiye Gürses Peysaj mezunu iken sevinç hanımın kızı Hilal Ayan’da İktisat Fakültesi mezunu. Anne ve büyük patron Sevinç Gürses, yüksek eğitimli bir muhasebeci emeklisi. Evin erkeği genç yaşta işe soyunmuş olan Ermen Gürses ise lise mezunu. Kısacası evde ve lokanta da eğitimsiz tek bir kişi bile yok.

VALİLİK İHALESİNİ ALMIŞLAR
Geceleri İzmit Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun harika müzikler yapan iki üyesi olan Rukiye ve Erman Gürses çifti, ailecek çalıştırdıkları ve başlarında bulunan ailenin büyüğü anne Sevinç Gürses’le birlikte girdikleri vilayet yemek ihalesini de kazanmışlar. Valilik personeline yemek vermeyi taahhüt eden Vilayet Lokantası olarak işlerini tam bir titizlik içinde ve lezzet durağı olarak yürütüyorlar.

16 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR