Belediye tam kadro Yenimahalle’de

İzmit Belediyesi, mahallelerdeki eksikleri yerinde değerlendirmek amacıyla inceleme gezilerini tam kadro sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi, mahallelerdeki eksikleri yerinde değerlendirmek amacıyla inceleme gezilerini tam kadro sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan öncülüğünde yapılan gezilerin sonuncusu Yenimahalle’de gerçekleşti.  Başkan Doğan’a Yenimahalle gezisinde Belediye Meclis Üyeleri İsmail Gün ve Emine Okanalp, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Öztürk ve Murat Demir,  Fen İşleri Müdürü Adnan Gülyeşil, Zabıta Müdürü Muhammed Ergin, Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, Yapı Kontrol Birim Sorumlusu Ahmet Sipahi, İnşaat Mühendisi Ömer Çakır, İnşaat Amiri Hasan Aydaş, İnşaat Birim Sorumlusu Turan Durak ve Asfalt Garaj Birim Sorumlusu Kadri Başer eşlik etti. Yenimahalle Muhtarı Tuncay Aşkın ve Ak Parti Mahalle Temsilcisi Hüseyin Polat Timur da, mahallede kaldıkları sürece heyete eşlik etti.  
 
ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ
Başkan Doğan ve beraberindekiler yaklaşık 5 saat kaldıkları Yenimahalle’de, her mahallede yaptıkları gibi ilk olarak plan üzerinden bölgenin bir değerlendirmesini yaptılar. Bu değerlendirmenin ardından mahallenin iki önemli ulaşım arteri konumundaki Radar Caddesi ve İnkılap Caddesi ile bu caddelere bağlantılı yol ve sokaklar gezildi. Doğan, mahalledeki incelemelerinde vatandaşlarla da sıkı bir diyaloga girdi. Özellikle, çocuklarla yakından ilgilenen Doğan, yanında getirdiği rengarenk topları dağıtarak çocukları sevindirdi.
 
ETKİLİ OLUYOR
Gezi boyunca gördüğü eksikleri yanındakilerle değerlendiren Başkan Doğan, ekip halinde yapılan incelemelerin daha etkili olduğunu söyleyerek “ Hızlı karar almak ve kaliteli hizmetler üretmek adına böyle bir uygulamayı son dönemde hızlandırdık. Mahallelere ilgili birim yetkilileriyle giderek, bizzat yerinde gördüğümüz eksikler konusunda ne yapılması gerektiğinin kararını hemen orada alıyoruz. Mahalle sakinleri ve muhtarlarımızla da görüşlerimizi paylaşarak en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz. Amacımız mahallelerimizde 2012’ye kadar eksik bırakmamak” şeklinde konuştu.  
 
MUHTARDAN AŞKIN’DAN TEŞEKKÜR
Yenimahalle Muhtarı Tuncay Aşkın, mahallelerinde güzel şeyler yapıldığını söyleyerek “ Pek çok sokağımızda asfalt eksiği vardı. Belediye ekipleri yaptıkları asfalt çalışmasıyla kısa südre bu eksikleri giderdi. Yollarımız toz ve çamur riskinden kurtarılmış oldu. Başta Belediye Başkanımız Nevzat Doğan olmak üzere emek verenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

08 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR