Bakan Işık “OSB'lerin kılcal damarlarısınız”

    Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın İzmit Küçük Sanayi Sitesi esnafı ile bir araya geldiği kahvaltı programı dün İzmit Küçük Sanayi Sit...

 

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın İzmit Küçük Sanayi Sitesi esnafı ile bir araya geldiği kahvaltı programı dün İzmit Küçük Sanayi Sitesi Lokalinin yemekhanesinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 350 sanayi esnafının katılım sağladığı programda AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, KOTO Başkanı Murat Özdağ, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İzmit Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Gürfidan hazır bulundu.

RANTÇILARLA İŞİMİZ YOK

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Muzaffer Gürfidan, herkese afiyet olsun dileyerek sözü Nevzat Doğan’a bıraktı. Rantçılarla işlerinin olmadığını vurgulayan Doğan, “Arkada mal mülk kalmayacak. İzmit halkı yanlışla doğruyu çok iyi ayırt ediyor. Hep birlikte çok güzel işler yaptık. Biz bir ekibiz. Ortak projeler de yaptık. Sizin bir liralık hakkınızı yemeyiz, yedirtmeyiz” şeklinde konuştu.

KAPLARINA SIĞMIYORLAR

Ardından söz alan Zeki Aygün de herkesi selamlayarak, “32 yıldır beraber olduğumuz arkadaşlarımızın sorunları önemli. Onların yaptığı çalışmalarla dünya pazarına açılıyoruz. Sorunlarının çözülmesi gerek bu yüzden. Bu gün kaplarına sığmıyorlar. Burada yapılacak iyileştirme arkadaşlarımızın önünü açacak” diyerek sözü Fikri Işık’a bıraktı.

BU SİTELER YETERSİZ KALIYOR

Sanayiciyi önemsediklerini belirterek, “Kobileri önemsiyoruz. Kobilerin içinde de en çok Küçük sanayi sitesi esnafını önemiyoruz. Organize sanayi sitelerinin kılcal damarları sizlersiniz. Bu siteler 1950’lerin mantığıyla yapıldığı için yetersiz kalıyor. İnsanımız daha güzel bir çalışma ortamı arzu ediyor. Önümüzdeki süreçte bu çalışan insanları da dikkate alan yeni bir anlayışla yeni bir sanayi sitesi yapılanması oluşturmak” dedi.

SİZLERİ DİNLEYECEĞİZ

Bir İzmit modeli üreterek her yere örnek olmasını temenni eden Işık, “Küçük sanayi sitesi esnafına yönelik böyle güzel bir projeyi Kocaeli’den sizlerin de desteğiyle başlatmak isterim. Sizleri dinleyerek, görülerinizi alacağız. Sorularınıza da cevap vereceğiz. Birbirimizle yakın diyalog içinde çalışmayı arzu ediyoruz. Tüm sıçrama dönemleri siyasi istikrarın sürdüğü dönemlerdir” ifadelerine yer verdi.

BİRLİKTE ADIM ATACAĞIZ

Yerine getirilemeyecek boş vaatlere kulak asmayın diyen Fikri Işık, “Anlayış farkıyla hizmetler de farklılaşıyor. Kocaeli kaybettiği yılları telafi etmeye başladı. İzmit, Kocaeli dünya markası olsun istiyoruz. Bundan sonra da birlikte adımlar atacağız” diyerek konuşmasını tamamladı. Katılımcılardan soru sormak isteyenlere ise söz verildi. 

11 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR