Kadınlar istedi, biz yaptık, talepleri karşılıyor olmaktan mutluyuz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce, Karamürsel'de kadınlara özel olarak yaptırılan plajın, tesettürlü ve tesettürsüz büyük bir kadın kitlesinin ortak t...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce, Karamürsel'de kadınlara özel olarak yaptırılan plajın, tesettürlü ve tesettürsüz büyük bir kadın kitlesinin ortak talebi olduğu bildirildi. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, dün bazı basın yayın organlarında ''Tesettür Plajı'' başlığı altında bazı haberlerin yer aldığı hatırlatılarak, söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
TESETTÜRLÜ, TESETTÜRSÜZ
KADINLARDAN TALEP GELDİ
Karamürsel Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyesi'ne ulaştırılan talep doğrultusunda Ereğli Karaağaç bölgesinde, ''Kadınlar Plajı''nın yapım çalışması başlatıldığı kaydedilen açıklamada, ''Bu talep, tesettürlü, tesettürsüz, çok büyük bir kadın kitlesinin ortak talebidir. Hali hazırda yine kurumumuz tarafından Kocaeli il sınırlarımızda, sahil bandında oluşturduğumuz 22 kum plajı, karma olarak bütün vatandaşlarımıza hizmet vermektedir'' denildi.
DENİZE GİRMEK HAYALDİ
Açıklamada, söz konusu plajın kısa sürede tamamlanması ve bayramla birlikte hizmete başlamasının planlandığı ifade edilerek, yapılan maksatlı haberlerin aksine bu plajın Kocaeli için büyük bir gelişme ve kazanım olduğu bildirildi. 2004 yılına kadar Marmara'ya 150 kilometre kıyısı bulunan Kocaeli'de denize girmenin hayal olduğunu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
ATIKLARI ENGELLEDİK
“Büyük bir sorumlulukla, yersiz eleştirilere aldırmadan çalıştık. Her gün 150 ton çamurun arıtma tesisleri kurarak denize gidişini engelledik. Kıyı temizliği kapsamında 50 ton atık, 120 ton molozu temizledik, kumsala çevirdik. Atık denetimi, yüzey ve dip temizliği için hummalı bir seferberlik başlattık. 47 ayrı noktada sahil düzenlemesi gerçekleştirdik. Karma plajlarda denize girmek istemeyen kadınların özel bir talepte bulunması ve plaj istemeleri bu süreçte gerçekleşti. Bu talebe muhatap olmaktan, yerine getiriyor olmaktan mutluyuz.”

14 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR