Aydınlık, Yazlık Ilıcada incelemelerde bulundu

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreteri Hasan Aydınlık, Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler B...

BÜYÜT

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreteri Hasan Aydınlık, Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Hasan Dinelek, Kocaeli Devlet Hastanesi yöneticisi Ertunga Öney, Gölcük Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Ahmet Sarıışık ve AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman ile birlikte Yazlık Ilıca’da bir inceleme gezisi yaparak bilgi verdi.

ŞİFA KENTİ OLACAK
Başkan Ellibeş, “Yüzyıllar boyu boşa akan bir tarihi değer olan Yazlık Ilıca Termal Turizm tesise sahip çıkarak bölgemize, Kocaeli’mize ve ülkemize hem ticari açıdan hem de iş istihdamı ve yeni iş kollarının oluşturulmasına önemli ölçüde katkı sağlayacak bir projeye imza atıyoruz. Bunu da kendi imkanlarımızı değerlendirerek yapıyor olmamız heyecanımızı da artırıyor ve gururlandırıyor. Bu çok önemsediğimiz Yazlık Ilıca Termal Tesisi hizmete hazır hale geldiğinde Gölcük’ü şifa kenti yapacak. Bu sayede Yazlık Ilıca Termal Turizm tesisimiz ülke genelinden hatta yurt dışından ilgi görecek” dedi.

SAĞLIK MERKEZİ
Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bu proje Türkiye’de ilk olacak. Burada hem sağlık merkezi hizmeti alacaksınız. Hem de 2 yüzyıldan kalan kalıntıları Arkeopark’da göreceksiniz. Bu kazı çalışmalarında çok güzel şeyler bulduk. Su içtikleri kupalar bile gün yüzüne çıktı” açıklamazsında bulundu.

HAYIRLI ULSUN
Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreteri Hasan Aydınlık da “Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i böylesine önemli bir tarihi dokuyu yeniden proje ederek sahip çıkması ve yeniden gün yüzüne çıkartılmasına katkı koyduğu için tebrik ediyorum. Yazlık Ilıca Termal Turizm tesisi her yönüyle önem verilmesi gereken bir proje. Böyle bir projenin benzerinin olmadığını öğrendim. Proje tamamlandığında sadece Kocaeli genelinden değil, yurt genelinden ve yurtdışından da ilgi göreceğini tahmin ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

19 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR