Bilgievleri 22 bin öğrenciye hizmet veriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilerin bilgiye ulaşma, bilgiyi etkili ve verimli kullanma ve okulda aldı...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilerin bilgiye ulaşma, bilgiyi etkili ve verimli kullanma ve okulda aldıkları eğitim-öğretimi tamamlayıcı, destekleyici etkinlikler düzenlemek amacıyla kurulan Bilgievleri 138 öğretmeniyle çocuklara hizmet veriyor. Çocukların okul harici zamanlarında kendini geliştirme ve boş zamanlarını değerlendirme imkânı sağlamayan Bilgievleri, ders çalışma ortamı müsait olmayan çocuklara uygun çalışma ortamı sunuyor.

 

13 BİLGİEVİ

Kocaeli’de 13 noktada yer alan Bilgievleri tam donanımlı şekilde eğitim veriyor. Bilgievleri toplam 218 bilgisayar ve kütüphanelerinde bulundurduğu yaklaşık 60 bin kitapla öğrencilere hizmet veriyor. İzmit, Derince, Başiskele, Darıca, Dilovası, Gölcük, Karamürsel, Körfez ‘de bulunan Bilgievleri’nden 21 bin 605 öğrenci faydalanıyor. Bilgievleri 2009 yılından bu yana bu yana hizmet veriyor.

 

REHBERLİK UYGULAMASI

Bilgisayar ve internete ulaşma fırsatı olmayan çocuklara Bilgievleri’nde bu imkâna kavuşuyor. Bilgievleri’nde çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine destek vermek için rehberlik uygulaması yapılıyor. Çocuklara buralarda milli ve manevi kültürümüzü evrensel değerler içinde koruyup geliştirebilme bilinci kazandırılıyor. Bilgievleri ayrıca çocukların ve bölge halkının kütüphane ihtiyacını karşılıyor.

 

FAALİYETLER

Bilgi Evleri Faaliyetleri: Değerler eğitimi, ADEP (Ailede Değerler Eğitimi Projesi), bilgi destek programı, kulüp faaliyetleri, kütüphane, internet ve bilişim sınıfı, yarışma ve turnuvalar, kültür gezileri, anma etkinlikleri, kültür sanat etkinlikleri. Velilere yönelik faaliyetler: okuma yazma kursları, temel bilgisayar eğitimi, kur’an-ı kerim eğitimi, açık öğretim ortaokulu ve lisesi kursları ile anne okulu.

02 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR