Özmen: İktidarın yolu yerelden geçer

Toplantıya başkanlık eden Ahmet Özmen, üyeleri uyardı, “İktidar olabilmek için yerelde kazanmak lazım. Buna göre çalışın” dedi. CHP’de meclis üyeler...

Toplantıya başkanlık eden Ahmet Özmen, üyeleri uyardı, “İktidar olabilmek için yerelde kazanmak lazım. Buna göre çalışın” dedi.

CHP’de meclis üyeleri önceki akşam düzenlenen etkinlikle eğitimden geçtiler. İl binasında düzenlenen programda meclis üyelerine Fikret Gökmen ve Necat Çakır tarafından eğitim verildi. Programın başında konuşan il başkan yardımcılarından Ahmet Özmen üyelere ‘çok çalışmalıyız’ mesajı verdi.


“SEÇİME HAZIRLANIN”
Açılışta konuşan Özmen, yerel seçimlerinde istedikleri başarıyı elde edemediklerini belirterek, “Önümüzdeki seçimleri çok iyi değerlendirmeliyiz. Daha fazla çalışıp iktidara geleceğiz” dedi. Türkiye’de iktidar olmanın yolunun yerel seçimleri kazanmak olduğunu belirten Ahmet Özmen, “Yereldeki başarımızı artırmalıyız. İktidara bu şekilde gelebiliriz. Bu konuda meclis üyelerimize büyük görevler düşüyor. İlçelerde yapılan ve yapılmayan tüm faaliyetleri, yakından takip etmelisiniz” diye konuştu.


“2004’TEN BERİ MUHALEFETTEYİZ”
Parti eğitmenlerinden Necat Çakır ise, amaçlarının iktidara gelmek olduğunu söyledi. 2004 yılından bu yana kentte muhalefette yer aldıklarını dile getiren Çakır, “İktidarın yolu yerel yönetimlerden geçiyor. Bulunduğunuz belediyeleri doğru, dürüst, açık, şeffaf ve hesap verilebilirlik açısından inceleyin. Yapılan usulsüzlüklerin araştırılması, bütçe ve harcamaların kontrol edilmesi konusunda gayret gösterin. İnandığınız şeylerin arkasında durun” dedi.

 

“YATIRIM EN AZ YÜZDE 30 OLMALI”
Eğitmenlerden Fikret Gökmen ise, belediye bütçelerindeki yatırım oranının en az yüzde 30 olması gerektiğini söyledi. Meclis üyelerine belediyelerin hizmet alımlarına dikkat etmeleri gerektiğini de söyleyen Gökmen, “Bütçelerin dayanağı stratejik planlardır. Halka vaat edilip de planda olmayan yatırımlara itiraz edilmeli” diye konuştu.


“HARCAMALARA BAKIN”
Üyelerin bütçenin ne kadar gerçekleştiğini de takip etmeleri gerektiğinin altını çizen Gökmen, şöyle konuştu: “Planlanan şekilde harcama yapılıp yapılmadığı kontrol edilmeli. Belediye ve belediye şirketleri arasında ilişkiler araştırılmalı. Yasal olmayan, ihalesi yapılmayan hizmet alımları takip edilmeli. Usulsüz işe alımlar önlenmeli” Muharrem İBRAHİMOĞLU

02 Kasım 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR