Yıldız: Terör artık şehirlerde

Son dönemde artan terör olayları ve hemen her gün gelen şehit haberleri, siyasetin öncelikli gündemi arasında. Gündem üzerine yazılı bir açıklama yap...

Son dönemde artan terör olayları ve hemen her gün gelen şehit haberleri, siyasetin öncelikli gündemi arasında. Gündem üzerine yazılı bir açıklama yapan Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Nihat Yıldız, hükümeti, çözüm süreci üzerinden sert sözlerle eleştirdi.

 

“HÜKÜMET BİZİ DİNLEMEDİ”

Açıklamasında, son dönemde ülke üzerinde oynanan oyunların şiddet kazandığını belirten il başkanı Yıldız, “Yaşanan olayların sebebi hükümetin uygulamaya koyduğu çözüm sürecidir. Bize göre bu çözüm değil, bir bölünme sürecidir. Bu projenin yanlışlığını her zaman ifade etmeye çalıştık. Fakat ne hikmetse hükümet uyarılarımızı hiç dikkate almadı” dedi.

 

“ARTIK HER YERDELER”

Beklendiği gibi, 7 Haziran seçimlerinin ardından çözüm sürecinin bir kabusa döndüğünün altını çizen Yıldız, “Sürekli terör olayları yaşanıyor. Her gün şehit haberleri geliyor. Çözüm sürecinin yanlışlığına ancak kanaat getiren AKP hükümeti yine ‘aldatıldık’ algısının arkasına sığındı. Ancak çözüm sürecinde terör örgütü unsurlarının ülkeyi terk edeceğini dillendirenlere sesleniyorum, sayenizde terör dağdan indi ve şehir yapılandırmalarını oluşturdu” diye konuştu.

 

"ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALMAMALI"

Hükümetin farklı algı oluşturmak için okul, yurt ve kreşlere baskın yaptığını belirten Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı: “Zaman birlik olma zamanıdır. Acil olarak yeni hükümet kurulmalıdır. Erken seçimden ziyade koalisyon hükümeti ile terör olaylarına karşı daha sorumlu bir mücadele ortamı sağlanmalıdır. Şehitlerimizin kanları yerde bırakılmamalıdır”

11 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR