Cumhurbaşkanı’ndan Başkan’a yemek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Macaristan Cumhurbaşkanı Pal Schmitt ile Macaristan Liyakat Nişanı’yla taltif edilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İ...

BÜYÜT

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Macaristan Cumhurbaşkanı Pal Schmitt ile Macaristan Liyakat Nişanı’yla taltif edilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na yemek verdi. Çankaya’daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde gerçekleşen resmi akşam yemeğine Başkan Karaosmanoğlu ile eşi Behiye Hanım, Türk-Macar dostluğuna katkıları nedeniyle özel davetli olarak katıldı.

BAŞKAN’A MACAR DEVLET NİŞANI
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ülkemize gelen Macaristan Cumhurbaşkanı Schmitt, Macaristan’ın Ankara Büyükelçilik Konutu’nda düzenlenen törende Başkan Karaosmanoğlu’na Macaristan Devlet Liyakat Nişanı’nı takdim etmişti. Ankara’da bulunan konuk Cumhurbaşkanı Schmit’i Köşk’te kabul eden Cumhurbaşkanı Gül, akşam da resmi bir yemek verdi.

KÖŞK’TEKİ YEMEĞE ÖZEL DAVET
Köşk’te verilen yemeğe katılan Başkan Karaosmanoğlu ile eşi Behiye Karaosmanoğlu, salona girişlerinde Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrünnisa Gül, Macaristan Cumhurbaşkanı Schmitt ve eşi Katalin Makray Schmitt tarafından karşılandı. Başkan Karaosmanoğlu ile Behiye Hanım, bir süre Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün yanı sıra konuk Cumhurbaşkanıve eşiyle ile sohbet etti. Başkan Karaosmanoğlu ile Behiye Karaosmanoğlu, daha sonra az sayıdaki seçkin bir davetli topluluğunun yer aldığı yemek salonuna geçti.

DOSTLUK VE MÜTTEFİKLİK BAĞLARI
Yemekte bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye ile Macaristan arasındaki dostluk ve müttefiklik bağlarının pekişeceğine tüm kalbiyle inandığını dile getirdi. Tarih boyunca Türkiye'ye sığınmış Macar kahramanlarının, bizim de kahramanımız olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Gül’e Macaristan Cumhurbaşkanı Schmitt tarafından Macaristan’ın en üst düzey devlet nişanı takdim edildi.

17 Kasım 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR