Kamuda hayat felç

KESK’e bağlı sendikalar 657 sayılı devlet memurları kanununda yapılacak değişiklikleri reddetmek ve Gezi Parkı’nda meydana gelen olaylara destek verme...

BÜYÜT

KESK’e bağlı sendikalar 657 sayılı devlet memurları kanununda yapılacak değişiklikleri reddetmek ve Gezi Parkı’nda meydana gelen olaylara destek vermek amacıyla Merkez Bankası’ndan başlattıkları yürüyüşle İnsan Hakları Parkı’nda biraraya gelerek eylem yaprılar. Binlerce kişi tarafından gerçekleştirilen eylemde coşku oldukça fazlaydı.

KESK’E destek verenler arasında; Eğitim-Sen (Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası), Tüm Bel-Sen (Tüm Belediye Memurları Sendikası), BES (Büro Emekçileri Sendikası), Yapı Yol-Sen, Emekliler Sendikası ve Eğitim-İş de vardı.

HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN SAYGI DURUŞU
Sloganlar ve türküler eşliğinde Merkez Bankası’ndan İnsan Hakları Parkı’na yürüyen eylemciler basın açıklamasından önce, devrim ve direniş uğruna hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundular. BES Şube Başkanı Akın Şişman, KESK Kocaeli Şubeler Platrofmu adına bir basın açıklamasında bulundu. Sömürü ve yağmaya karşı halkın hakkını savunduklarını söyleyen Şişman; “Halkın hakkına karşı, savaşa karşı barışı, emperyalizme karşı bağımsızlığı, ırkçılığa ve şovenizme karşı halkların kardeşliğini kararlılıkla savunan KESK’liler olarak, bu değerlerin hedef tahtasına konduğu koşullarda, ne iş güvencesinden ne de sendikal hak ve özgürlüklerden söz etmenin mümkün olmadığını düşünüyoruz” dedi.

NAZIM HİKMET ANISINA ŞİİR OKUNDU
Usta şair Nazım Hikmet Ran’ın ölüm yıldönümü (3 Haziran 1963) dolayısıyle şairin “Vatan Haini” şiiri, Umuttepe’de eğitimini sürdüren bir öğrenci tarafından okundu. Büyük alkış alan şiirin ardından eylemciler türkülerle halay çekmeye başladı. Direnişlerinin süreceğini açıklayan Akın Şişman; “Kamu emekçileri, iş güvencesi başta olmak üzere, kazanılmış haklarına nasıl sahip çıkıyorsa, halkımızla birlikte yaşam alanlarımıza da aynı kararlılıkla sahip çıkmayı sürdürecektir. Siyasi iktidarı bir kez daha kamu emekçilerinin ve halkın geniş kesimlerinin taleplerine kulak vermeye çağırıyoruz” dedi.Topluluk atılan sloganlar ardından sorunsuz bir şekilde dağıldı.

05 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR