Ruslar Kocaelisporlu oldu

Haber - Yorum: Erdem Övüç  YANLIŞ BİLİNİYORUZ NE YAZIK Kİ Bu Ruslar Türkiye'ye ilk kez gelmiş. Ve bizim ülkemizdeki kadınların kara peçeli, erkekl...

BÜYÜT

Haber - Yorum: Erdem Övüç 

YANLIŞ BİLİNİYORUZ NE YAZIK Kİ

Bu Ruslar Türkiye'ye ilk kez gelmiş. Ve bizim ülkemizdeki kadınların kara peçeli, erkeklerin ise sakallı, cüppeli, kalın tespihli olduğunu, hatta kadınların çalışmalarına izin verilmediğini ve evlerinden de hiç çıkamadıklarını düşünüyorlarmış. Onu da geçtim resmi dilimizin Arapça olduğunu biliyorlarmış. Aslında Avrupa'da bir çok ülke insanının Türkiye'ye bakışları ne yazık ki bu.

 

DOĞRUSUNU ANLATTIK

Yarım yamalak İngilizcemizle düşüncelerinin kesinlikle doğru olmadığını, İlk önce Osmanlı Devleti'nin 700 yıl boyunca Dünya'ya hükmettiğini, ardından Türkiye'nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurtarıldıktan sonra ülkemizde bir çok devrim yaşandığını, kılık kıyafet, harf ve şapka gibi devrimlerinin yanında kadınların seçme ve seçilme hakkı olduğunu, hatta şu anki hükümette kadın bakanın ve milletvekillerinin yer aldığını, Türk insanının kesinlikle kapalı ve gelişmeyen bir ülke olmadığını, bilakis orta doğudaki ülkeler karşısında resmi dini Müslümanlık olan ancak çağdaş, yenilikçi ve sürekli gelişen örnek bir ülke olduğuna vurgu yaptık.

 

UKRAYNA İLE SAVAŞ OLMASI CANLARINI SIKIYOR

Ruslar, Ukrayna ile aralarındaki savaş nedeni ile çok huzursuzlar. Rusların devlet başkanı Putin'den nefret ediyorlar. 4 Rus'un 3'ü evli ve kocalardan 2'sinin doğum yeri Ukrayna.  Rusya'dan Ukrayna'ya ailesinin aynına gidemiyorlar. Aileleri de Rusya'ya gelemiyor. Çünkü ambargo var. Evgenia 1 yaşından 11 yaşına kadar babasının işi nedeni ile Ukrayna'da kalmış. Kısacası hepsinin bir ayağı Ukrayna'da. Türkiye'ye tatillerini yapmak için Petersburg'dan uçakla gelirken, Ukrayna'nın içinden geçememişler, etrafından dolaşmak zorunda kalmışlar. Biran önce yaşananların sona ermesini istiyorlar ve "No War..!" yani "Savaş Hayır" diye bağırıyorlar.

 

HOŞGELDİNİZ

Uzun uzun ettiğimiz sohbette tabii ki futboldan da bahsettik. Konu Kocaelispor'a geldi. Ülkede bir zamanlar ne kadar ses getirdiğimizi ancak kirli düşüncelere sahip yöneticiler yüzünden şu an iyi bir noktada bulunmadığımızı anlattık. Benim ile birlikte tatil yapan arkadaşlarımın iyi birer Kocaelisporlu olduğunu, hiç bir zaman bu takımı terk etmediklerini ifade ettiğimde Rus arkadaşlarımız bizden çok etkilendi. Kendilerine Kocaelispor atkısı hediye ettik. Çok sevindiler. Bizim ile birlikte -Her ne kadar sözlerini bilmeseler de- "Kalbimde Sadece Körfez'im Yatar" dediler. Finali ise "Oley oley Hodrimeydan Hodrimeydan" diyerek yaptılar. Kısacası bizler bu Ruslar'ı sevdik, onlar da bizi çok sevdi ve aramıza 4 yeni Kocaelisporlu daha katıldı.

06 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR