Kümeli: Eğitimdeki başarısızlık dershanelere yıkıldı

KÖKDER’in 2014 yılı değerlendirme toplantısında konuşan Handan Kümeli, dershanelerin eğitim faaliyetini 2015 yılının Eylül ayına kadar sürdüreceğini...

BÜYÜT

KÖKDER’in 2014 yılı değerlendirme toplantısında konuşan Handan Kümeli, dershanelerin eğitim faaliyetini 2015 yılının Eylül ayına kadar sürdüreceğini belirterek, “Eğitimdeki başarısızlık dershanelere yıkılmaya çalışıldı” dedi.

 

Ülke gündeminde dershaneler süreci tartışılırken, ilimizde faaliyet gösteren dershanelerin kurduğu Kocaeli Özel Öğretim Kurumları Derneği (KÖKDER), üyeleri ile birlikte Antikkapı Restoran’da hem 2014 hem de 2015 yılı değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya KÖKDER Başkanı aynı zamanda İzmit Kavram Dershanesi ile İhtiyaç Akademi’nin sahibi Handan Kümeli başkanlık ederken İzmit Final Eğitim Kurumları adına Celalettin Gür, Kültür Dershanesi adına İrfan Yavuz ile İsmail Aydemir, Uğur Dershanesi adına İbrahim Küçükaydın, Sınav Dershanesi adına Musa Vayiç, Birey Dershanesi adına Yusuf Çakmak, Çağfen Dershanesi adına Burak Ergelen, Pianalittik adına da Ökkeş Çelik toplantıda yer aldı.

 

“BİZ İŞİMİZİ DOĞRU YAPIYORUZ”

Toplantı öncesi dershanelerle ilgili gelişmeleri değerlendiren Handan Kümeli,

dershanelerin eğitim faaliyetine aktif olarak 2015 Eylül ayına kadar devam edeceğini belirterek öğrencilerin bu süreçten etkilenme durumunun olmadığını vurguladı.  Kümeli, “Toplumda eğitim sistemindeki, başarısızlığın tek nedeni dershaneler gibi algı oluşturulmaya çalışıldı. Fakat gerçek bunun tam tersi. Eğitimdeki başarısızlık dershanelere yıkılmaya çalışıldı. Oysa ki dershaneler okulların tamamlayıcısı görevini üstlendi” ifadelerine yer verdi.

21 Aralık 2014 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR