Haydar Akar’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümünü ulusça coşkuyla, kıvançla, gururla kutluyoruz. Gelecek kuşaklara bırakacağımız en önemli varlığımız ola...

BÜYÜT

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümünü ulusça coşkuyla, kıvançla, gururla kutluyoruz.

Gelecek kuşaklara bırakacağımız en önemli varlığımız olan Cumhuriyet, Atatürk’ün bize bıraktığı en büyük mirastır.

Cumhuriyet ile egemenlik, yani yönetme, padişahtan ulusa geçmiştir. İnsanlar kul olmaktan çıkmış, vatandaş olmanın ve kendi kendini yönetmenin bilincine varmıştır. Atatürk'ün de söylediği gibi, egemenlik kayıtsız şartsız ulusun olmuştur. 

Doksan bir yıl önce egemenlik verilen milletimizi, doksanbir  yıl sonraya geriye döndürmeye, sen kendi kendini yönetemezsin ben seni yönetirim nasıl giyineceğinden, ne okuyacağına kadar ben karar veririm diyen zihniyet şunu çok iyi bilmelidir ki çimentosu çok sağlam olan Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır.

 Cumhuriyetimizin İlanının 91. Yılında başta benzeri olmayan bir mücadelenin zaferle sonuçlanmasını sağlayan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve gönül borcuyla anıyor, tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

28 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR