Yolcubal: Mücadelemiz kirli siyasilerle olacak

CHP’de bugün yapılacak olan il kadın kolları kongresi için adaylığını ilan eden mevcut Başkan Hülya Güreli Yolcubal, yaptığı açıklama ile adaylık ger...

CHP’de bugün yapılacak olan il kadın kolları kongresi için adaylığını ilan eden mevcut Başkan Hülya Güreli Yolcubal, yaptığı açıklama ile adaylık gerekçelerini kamuoyu ile paylaştı. Yolcubal, açıklamasında, “Bu kongrede hak ettiği yerlere getirilmeyen kadınlarımızın hakkını savunmak için aday oldum. Bugün ülkeyi yönetemeyen, kadın bedeni ve hakları üzerinden kirli siyaset yapan, çalışan kadınımızı eve hapsetmek isteyen erkek aklıyla müdahale etmeye çalışan mantalite mücadele önceliğimiz olacaktır” dedi.

 

MECLİSLERE YAKIN TAKİP

Erkek egemen bir örgütçülükten eşit temsiliyete kavuşmanın önemine değinen Yolcubal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İlimiz emekçi bir sosyal yapıya sahiptir. Emekçi kadınlarımızın iş anları ve sokak eylemlerinde yanında duracağız. Kadına karşı şiddetti önlemek adına çözümler üretecek, şiddete maruz kalmış kadın arkadaşlarımız için uygun ve sağlıklı şartlara sahip sığınma evleri yapılması için elimizden gelen desteği göstereceğiz. İlçe ve büyükşehir belediye meclisi grup toplantılarını yakından izleyerek, kentin sorunlarının çözümlerinin takipçisi olacağız. Kocaeli’de kentin sorunlarına hakim yönetimimiz ile 12 ilçe başkanlarımızın da katılacağı toplantılarda alacağımız ortak kararla hareket edeceğiz.”

 

"CHP’NİN NEFERİ OLDUM”

“Çocuklarımın aydınlık geleceğinin tek teminatı olarak gördüğüm CHP’nin bir neferi olarak görevim her ne olursa dün olduğu gibi yarında aynı şevkle çalışmaya devam edeceğim. Kadın arkadaşlarımızın desteği ile birlikte çıktığımız bu yolda birleşerek çoğalmak ve çalışarak kazanmak tek hedefimizdir. Tüm delegelerimizi kongreye katılmaya davet ediyorum. Bu yarıştaki dostum Sevim Hanım’a da başarılar diliyorum.”

08 Ocak 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR