Akar: 1 Kasım, AKP’nin kimyasını bozdu

Önceki gün Gölcük’e adeta çıkarma yapan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar; Halıdere, Değirmendere, Gölcük Döşeme Köyü, Feradiye Köyü, Nimetiye Köy...

Önceki gün Gölcük’e adeta çıkarma yapan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar; Halıdere, Değirmendere, Gölcük Döşeme Köyü, Feradiye Köyü, Nimetiye Köyü ve Hasaneyn Köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, Milletvekili adayı Turan Dumlu ve ilçe yöneticilerin de yer aldığı heyet, gün boyu ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşların ilgisi ile moral buldu.

 

TAŞ OCAĞINI KAPATACAK YÜREKLERİ DE GÜÇLERİ DE YOK

Kent gündemini uzun süredir meşgul eden Halıdere’deki taş ocağını ilk olarak gündeme getiren ve girişimlerde bulunan Haydar Akar, vatandaşların soruları üzerine, “CHP olarak sizlerin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Buradaki katliamı görmemek, sessiz kalmak mümkün değil ancak kenti yönetenler ve AKP’li Bakan ve Milletvekilleri maalesef taş ocağının kapanmasına ilişkin açıklamalar yapmış ancak bunun ötesinde herhangi bir yaptırım da bulunamamış ve son olarak Meclis toplantısında Başkan Karaosmanoğlu bu firmalar devletten güçlü diyebilmiştir. Ama söz veriyorum 1 Kasım’da CHP iktidarında devlet olmanın gereği ve gücü burada nüfus edecek ve bu ocak kapanacak. Buradaki çevre katliamına rağmen yapılan bu açıklamalar teslimiyetin göstergesidir ancak gereğini de siz Halıdereli vatandaşlarımız 1 Kasım’da yapacaktır” diyerek Halıdereli vatandaşlardan destek istedi.

 

DAVUTOĞLU’NUN SÖZLERİ ASLINDA İTİRAFTIR

Akar, akşam saatlerinde Gölcük’te köy ziyaretleriyle programına devam ederek vatandaşlarla sohbet etti. Başbakan Davutoğlu’nun son zamanlarda yapmış olduğu gaflara değinen Akar, “Seçimler yaklaştıkça ve Davutoğlu’na anketler geldikçe kimyaları bozuluyor ve bu açıklamalarına da yansıyor” dedi. Akar, açıklamalarına “Bakıyoruz her gün itiraf gibi sözler sarf ediyor. Dün bakıyoruz IŞİD terör örgütüne nankörler diyebiliyor ki önceki açıklamasında aramızda 180 değil 360 derece fark var demişti, bugün bakıyoruz ‘Nerede zalim varsa onun yanındayız’  diyor aslında bir panik halindeler ve açıklamalarının da sadece bir gaf değil uygulamış oldukları siyasetin sonucu olduğunu görüyoruz”  dedi.


PROJELERİ UYGULAYACAK OLAN DA YİNE BİZİZ

CHP’nin seçim bildirgesine de değinen Akar, “7 Haziran öncesi sizlerle bir araya geldik yine burada konuştuk, bakın o zaman varsa yoksa partimiz için kaynak nerede, kaynak yok sözlerine muhatap oluyorduk. Bugün geldiğimiz nokta projelerimizin ne kadar doğru ve çalışılarak hazırlandığını görüyoruz. AKP kopyalayarak bizim projelerimizi çalıyor ama bundan rahatsız değiliz ancak bu projeleri uygulayacak olan yine biziz ve 1 Kasım’da iktidara geldiğimizde 1 yıl içerisinde hayat geçireceğiz” dedi. Vatandaşların sorularına da yanıt veren Akar, 2012 yılında AKP tarafından çıkarılan yasa ile köylerin kaybetmiş olduğu haklarına ilişkin, “Biz yasa meclise geldiğinde de bunun yanlış olduğunu köylere hiçbir katkı sunmayacağı gibi onların haklarını gasp ettiğini söyledik bugün de aynı yerdeyiz. İktidara geldiğimizde köy tüzel kişilikleri ve hakları iade edilecek” dedi.

26 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR