Muhtarlardan Hürriyet’e, ‘Meral Akşener’ benzetmesi

CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet dün Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Vedat Yoldaş’ı makamında ziyaret etti. Hürri...

CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet dün Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Vedat Yoldaş’ı makamında ziyaret etti. Hürriyet’e, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit ilçe Örgütlenme Sorumlusu Bozkurt Uslu, İzmit Belediyesi Meclis üyesi İlker Ulusoy eşlik etti.  Ziyarette Hacı Hasan Mahallesi Muhtarı Ömer Uzun, Tavşantepe Mahallesi Muhtarı İbrahim Efe, Kadıköy Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım, Sapakpınar Mahalle Muhtarı Behçet Yılmaz, Kabaoğlu Mahalle Muhtarı Ali Akbaş, Ayazma Mahallesi Muhtarı Selami Şener, Çukurbağ Mahallesi Muhtarı Yaşar Tüzer, Kurtdere Mahallesi Muhtarı Mustafa Ersoy, Orhan Mahallesi Muhtarı Nazmi Balaban, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Çetin Ersoy ve Kuruçeşme Fatih Mahallesi Muhtarı Musa Temel hazır bulundu.

 

BİZ NE ZAMAN BU HALE GELDİK?

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. CHP Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Yaralara merhem olmak adına elini taşın altına koymuş, çok ciddi anlamda bu ülkeyi yönetmeye talip düzgün insanlar var. Biz projelerimize hükümet programı gözüyle bakıyoruz. Herkes muhasebesini iyi yapsın. 13 yılda korku toplumu oluşturdular. Eskiden insanlar farklı partilere oy verseler bile, birbirlerine karşı bir düşmanlıkları yoktu. Düğün ve derneklerimizde daha rahat bir araya gelebiliyorduk. Birbirimize hangi partiye oy verdiğimizi rahatça söyleyebiliyorduk. Gittiğimiz her yerde ‘Oyları çaldırmayın’ diyorlar. Biz ne zaman bu hale geldik, oyların bile çalınmasından bahsediyoruz”  dedi.

 

AKŞENER DE BELEDİYE SEÇİMİNİ KAYBETMİŞTİ

Siyasetin zengin olma aracı olarak kullanılmadığı takdirde, işsizlik ve yoksulluğun biteceğini de belirten Hürriyet, “Dün bir yüzükle siyasete başlayanlar ve ‘Size zamları çok gören hükümetlere oy verilmez’ diyenler, şimdi biz asgari ücreti bin 500 yapacağız deyince inanmıyorlar. Yandaşları zengin ettikleri paralarla emeklilere iki maaş ikramiye vereceğiz” açıklamasında bulundu. Fatma Kaplan Hürriyet’i dinlemek için derneğe gelen muhtarlar, “İlk defa CHP’li vekil adayı ve ilçe başkanının bu kadar halka yakın konuşmasına tanık olduk” dedi. Bazı muhtarlar ise Hürriyet’i, Meral Akşener’e benzetirken, Dernek Başkanı Vedat Yoldaş ise “Meral Hanım da belediye başkanlığına adaylığını koyup kaybetmişti, daha sonra bakan oldu” diyerek milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’e seçim çalışmalarında başarılar diledi.

20 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR