Başiskele, atık yağ toplama oranını yükseltti

Bitkisel yağ atıklarının oluşturduğu çevre kirliliğini önlemek için geçen yıldan bu yana Başiskele Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar bu yıl da hız kes...

BÜYÜT

Bitkisel yağ atıklarının oluşturduğu çevre kirliliğini önlemek için geçen yıldan bu yana Başiskele Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar bu yıl da hız kesmeden devam ediyor.

Başiskele Belediyesi bitkisel atıkların oluşturduğu çevre kirliliğini azaltmak için hayata geçirdiği bitkisel atık yağlarının geri kazanımı projesini uygulamaya devam ediyor. Geçen yıl belediye tarafından başlatılan bu proje kapsamında 12 ayda toplanan 515 kilogram atık yağ bu yıl 7 ay içerisinde toplanmayı başardı.

BİLİNÇLENDİRMEYE DEVAM
Pilot bölge olarak seçilen konut alanlarında, 150 noktaya atık yağ toplama bidonları yerleştiren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Başiskele halkını bilinçlendirmeye devam ediyor. Ekipler çalışanları tarafından vatandaşlara, doğaya atılan veya lavaboya dökülen bir litre bitkisel atık yağın, bir milyon litre suyu kirlettiğini söyleyerek bu rakamla çevreye verilen zararın boyutları hatırlatıldı.

10 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR