Toltar: Silah sesleri yeryüzünden silinsin

Başkan Toltar mesajında, Filistin ve Gazze başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde sivil insanların hayatını kaybettiği, dünyada olmayan bir “barı...

BÜYÜT

Başkan Toltar mesajında, Filistin ve Gazze başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde sivil insanların hayatını kaybettiği, dünyada olmayan bir “barışın” kutlandığını belirterek, “Bugün Birleşmiş Milletler ve diğer Uluslararası kuruluşların görevi, savaşları izlemek değil, kalıcı bir barışı tesis etmektir. Barış özlemimizi bir kez daha dile getiriyor, silah seslerinin yeryüzünden ebediyen silinmesi dileklerimizle Dünya Barış Günü’nü kutluyoruz.”dedi.

 

HERGÜN KAN AKIYOR

Açıklamasına devam eden Başkan Toltar, “Tarihinde büyük kanlı çatışmalara sahne olan dünyamız, yaşadığı iki büyük savaşın ardından 1 Eylül’ü ‘Dünya Barış Günü’ ilan etmiştir. Ancak ne var ki; barış, gün ilanı ile mümkün olmamaktadır. Dünyamızın bin yıllardır yaşadığı acı savaş tecrübelerine rağmen bugün hala çeşitli bölgelerde kanlı çatışmalar devam etmekte, her gün yüzlerce insan savaş, terör, şiddet eylemleri nedeniyle hayatını kaybetmektedir.


MASUM İNSANLAR BEDEL ÖDÜYOR

Barış çığlıklarının atıldığı bugün, Ortadoğu’da; Filistin ve Gazze’de, Mısır ve Suriye’de, Doğu Türkistan’da bombalar patlamakta, sivil halk ve çocuklar can vermekte, doğdukları toprakları terk etmeye zorlanmakta, insanlar kaçırılmakta, masum insanlar sorumlu olmadıkları çatışmaların bedelini ağır bir şekilde ödemektedirler.


HALK "BARIŞ" İSTİYOR

Yıllardır çatışmaların ortasında kalan ve savaş yorgunu halk, acilen barış istemektedir. Bölgemizin ve dünyanın barışa her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır. Barışın hem ülkemizde hem de tüm dünyada egemen kılınması, çözüm sürecinin hayata geçmesi,  demokratikleşme ile insan hak ve özgürlüklerinin mikro düzeyden makro düzeye kadar insanların ve toplumların hayatlarına hakim kılınması dileğiyle halkımızın 1 Eylül Dünya Barış Gününü kutluyorum."dedi.

31 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR