Karaosmanoğlu: Teknolojinin kölesi olmayalım

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle olan görüşmelerine Kocaeli Artvinliler Yardıml...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle olan görüşmelerine Kocaeli Artvinliler Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Nuri Almaz ve yönetimiyle devam etti. Başkan Karaosmanoğlu , “Teknolojik gelişmeler halkımızın sosyal ve kültürel hayatının önüne geçmemelidir. STK’ların bu konuda üzerine düşen görevleri olduğuna inanıyorum. Resmi kurumlarımızla beraber, Teknoloji kölesi olmuş bir gençliğin önüne geçmek için farkındalık çalışmaları yapmalıyız” dedi.

 

SOSYAL VE KÜLTÜREL EĞİTİME AĞIRLIK VERELİM

Başkan Karaosmanoğlu çağımızın bilgisayar ve teknoloji dönemi olduğunu ifade ederken, ”Elbette teknolojinin faydası yok diyemeyiz. Hayatımızı kolaylaştıran eğitim, mühendislik, sağlık ve diğer birçok yaşamsal alanda teknolojinin ve bilgisayarların faydasını görüyoruz. Ancak bireysel olarak her vatandaşımızın ve özellikle gençlerimizin teknolojinin, özellikle bilgisayarların ve akıllı telefonların kölesi olmasını arzu etmiyorum. Bırakalım teknolojik ürünler bizim kölemiz olsun. Çocuklarımızın ve gençlerimizin saatlerce bu ürünlerin başında zaman geçirmelerinin, onların hem sosyal hem de kültürel anlamda eksik kalacaklarının farkında olmalıyız. Bu durumun gelişimleri açısından çok faydalı olduğunu söyleyemeyiz. Ancak dengeli ve ihtiyaçlara göre kullanılacak bilgisayar ve teknolojik ürün tam tersi onların hayatlarına ve gelişimlerine katkı sağlayabilir” şeklinde konuştu.

 

ARTVİNLİLER GECESİNE DAVET EDİLDİ

Kocaeli Artvinliler Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Nuri Almaz ve yönetimi, 14 Mart tarihinde gerçekleştirilecek kültürel şenliğe Başkan Karaosmanoğlu’nu davet etti. Ziyarette bu tür şenliklerin halkların kaynaşması için önemli bulduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Kültürel eğitim, sosyal etkinliklerin yapılmasıyla daha etkin biçimde sağlanabilir. Bunun için orada yapacağınız her türlü etkinlik, geçmişin renkli kültürünü günümüze taşıyacaktır” açıklamasını yaptı.

11 Şubat 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR