Kültür Dershanesi’nden YGS provası

Kültür Dershanesi her yıl olduğu gibi bu yıl da ÖSYM’nin 15 Mart tarihinde gerçekleştireceği YGS’den önce geçtiğimiz günlerde Kocaeli Üniversitesi Um...

BÜYÜT

Kültür Dershanesi her yıl olduğu gibi bu yıl da ÖSYM’nin 15 Mart tarihinde gerçekleştireceği YGS’den önce geçtiğimiz günlerde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Mühendislik Fakültesi’nde YGS’ye hazırlık Türkiye geneli sınav yaptı. Dershane yöneticisi İsmail Aydemir, yapılan bu sınavın YGS’nin bir provası niteliğinde olduğunu ve dershane öğrencileri ile Kocaeli genelinde sınava hazırlanan öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi gördüğünü belirtti.

 

600 DERSHANENİN ORTAKLIĞINDA YAPILDI

Kültür Dershanesi Rehber Öğretmeni Ramazan Muştu, ÖSYM formatında gerçek sınav gibi yapılan bu deneme sınavının öğrencilerin heyecan ve streslerini yenmelerini sağlayacağını, eksikliklerini daha objektif olarak değerlendirebileceklerini söyledi. Türkiye genelinde yapılan bu deneme sınavını 600 dershane ortak olarak yaptı. Sınava ilimizden bin beş yüz öğrencinin katılması hedeflendi.

 

ÜNİVERSİTEYE TEŞEKKÜR ETTİ

İsmail Aydemir, Kültür Dershaneleri olarak önümüzdeki yıldan itibaren faaliyetlerine Temel Lise olarak devam edeceklerini ve yine temel lise olduktan sonra da böyle sınavlar yapmaya devam edeceklerini belirtti. Ayrıca bu sınavda kendilerine yardımcı olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü, Mühendislik Fakültesi yetkililerine, dershane öğretmen ve personeline de teşekkür etti.

02 Mart 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR