Kandıra’da Hindi Kuluçka Tesisleri faaliyete geçti

Türkiye’nin markası olma yolunda ilerleyen “Kandıra Hindisi” için Belediye Başkanı Ünal Köken, kolları sıvadı. Başkan Köken, “Hindi yetiştiriciliğini...

Türkiye’nin markası olma yolunda ilerleyen “Kandıra Hindisi” için Belediye Başkanı Ünal Köken, kolları sıvadı. Başkan Köken, “Hindi yetiştiriciliğini teşvik etmek için kuluçka tesislerini hizmete açtık” dedi.

 

Kandıra’nın adını duyurmuş değerlerinden olan Kandıra Hindisi, son yıllarda hindi çiftliklerinin kapanması sonrasında yok denilecek kadar azaldı. Kandıra hindisinin üretiminin ilçede yeniden canlanması için harekete geçen Başkan Ünal Köken, vatandaşların Kandıra civcivine daha rahat ulaşabilmeleri adına, modern kuluçka tesisini faaliyete geçirdi.

 

MARKA DEĞERİ

Halka civciv dağıtımın en kolay şekilde sağlayacaklarını belirten Başkan Köken, kuluçka tesisi içerisinde ayrıca anaçların bakım evlerinin de hizmete açıldığını söyledi. Köken, “Biz ilçemizi tüm değerlerini korumak ve çıtasını yükseltmekle sorumluyuz. Bugün ülkede hindi denildiğinde ilk akla gelen ilçemiz Kandıra’da bu değerimize sonuna kadar sahip çıkacağız ” şeklinde konuştu.

 

ÖZEL EKİP KURULDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kandıra Ziraat Odası ile ortak proje Hindi Kuluçka Tesisleri için fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Başkan Köken, “Projenin içerik çalışması için özel bir ekip kurduk. Bu ekip içerisinde yer alan ve bize desteklerini hiç eksik etmeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na ve Kandıra Ziraat odası yöneticilerine teşekkür ederiz” dedi.


BELEDİYE AİT ÇİFTLİK

Kandıra Belediyesi destek hizmetleri binasında geçici olarak kurulan kuluçka tesisi ve anaçların bakım evini hizmeti sayesinde, vatandaşlara civciv dağıtımı en hızlı şekilde sağlanacak.  Kuluçka tesisinin ikinci etabında Orhan Mahallesi’nde bulunan tavuk çiftliğini tahsis ederek hindi üretimine geçilecek.  Tesislerle ilgili bilge veren Köken, “Önümüzdeki zamanlar da binası kendimize ait üretim çiftliği ve kuluçka tesisimizi kuracağız” ifadelerini kullandı.

01 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR