DOST Partisi’nin Kocaeli delegeleri Bal-Türk ile buluştu

Sofya’da 10 Nisan tarihinde kuruluş kongresini yapan DOST Partisi delegelerini belirlerken de demokratik teamüllere dikkat ediyor. Bulgaristan’ın yan...

Sofya’da 10 Nisan tarihinde kuruluş kongresini yapan DOST Partisi delegelerini belirlerken de demokratik teamüllere dikkat ediyor. Bulgaristan’ın yanı sıra Türkiye’de yaşayan seçmenlerini de kuruluşa ortak eden DOST Partisi Türkiye’de çifte vatandaş göçmenlerin yaşadığı yerleri temsil edecek delegeleri de o bölgenin sivil toplum kuruluşlarından talep etti. Bunun üzere DOST Partisi’nin kuruluşunda Kocaeli de dört delege ile temsil edildi.

 

DELEGELER GÖRÜŞLERİNİ BELİRTTİ

DOST Partisi’nin Kocaeli delegeleri kongre sonrası Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda Bal-Türk Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz da hazır bulundu. Delegeler kongre hakkındaki görüşlerini belirtti.

 

COŞKULU BİR KONGRE OLDU

Yapılan kongrenin heyecanlı, coşkulu bir kongre olduğu; aynı zamanda Bulgaristan’daki tüm kesimlerin temsil edildiği bir delege yapısının öne çıktığı ifade edildi. DOST Partisi’nin Tükiye’deki Bulgaristan kökenli hemen hemen tüm sivil toplum kuruluşlarından ve Türkiye’deki muhalefetiyle iktidarıyla siyasi partilerden de destek görmesi bir başka önemli özellik olarak ortaya çıkmıştı.

 

DOST Partisinin Kocaeli Delegeleri

Salim Şentürk

Günay Uzun, Emin Ardalı

Mustafa Duran

18 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR