Başkan Üzülmez, Bakan Işık ile incelemede

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ilçe belediye başkanları ile bir...

BÜYÜT

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ilçe belediye başkanları ile birlikte teknelerle Körfez’e açılıp köprünün ayaklarını yakından inceleme fırsatı bulan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, kent protokol ile birlikte bu heyecana ortak oldu.

İstanbul-İzmir arasını 3 buçuk saate indirecek projenin önemli ayaklarından olan Körfez Geçiş Köprüsü inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen köprü ayaklarının keson batırma töreninden kısa bir zaman geçmesine rağmen inşaatın yüksekliği 119 metreye ulaştı. Ayakların toplam yüksekliği 252 metre olacak. Şu anki seviye asma yolun ekleneceği yüksekliği geçmiş durumda.

Körfez Geçiş Köprüsü bitirildiğinde 6 dakikada kat edilecek ve Orhangazi Dilovası arası sadece 15 dakika olacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, beraberindeki Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Ali Okur, Azize Sibel Gönül, İlyas Şeker, ilçe belediye başkanlarıyla inşaatı inceleyen Başkan Üzülmez, Türkiye’de her geçen gün yatırımların hızla ilerlediğini görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

16 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR