Bakan Çağlayan da yerli otomobil istedi

TAYSAD’ın 33. olağan genel kurulu Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla gerçekleşti. Bakan Çağlayan, otomotiv sektöründen...

BÜYÜT

TAYSAD’ın 33. olağan genel kurulu Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla gerçekleşti. Bakan Çağlayan, otomotiv sektöründen yerli otomobil üretmelerini istedi.

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) 33. olağan genel kurulu, Çayırova’da yer alan TOSB binasındaki toplantı salonunda yapıldı. Genel kurula Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, sanayi ve ticaret odalarının başkanları ile otomotiv sektörünün temsilcileri katıldı.

BİZE ULAŞIN
TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Celal Kaya’nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda söz alan Başkan Karaosmanoğlu, “Sanayicimize destek olmaya çalışıyoruz. Sizlerin üretimi, satışı ve ihracatının ardından ödediğiniz vergileri biz hizmete dönüştürüyoruz. Bu toplantıdan büyük enerji ve moral aldım. Sanayicilerimizle beraber Kocaeli’nde güzel eserlere imza attık” dedi. Vali Topaca ise “Sanayicilerimiz her sıkıntılarında bize ulaşabilir” diye konuştu.

ÖDÜL VERİLDİ
Ardından konuşan Bakan Çağlayan, “Sektörün daha büyük başarı, istihdam, üretim ve ihracata ulaşacağına inanıyorum. Yerli malı otomobili hedefi koyan hükümetimiz, gerekli destekleri sağlamak için adımları atıyor. Türkiye, 2013’te kendi helikopterini, 2020’de kendi uçağını yapacaktır, 2023’e kadar kendi otomobilini de yapmalıdır. Bunu el ele başaracağımıza inanıyorum’’ ifadelerini kullandı. Toplantının sonunda başarılı firmalara ödüllerini takdim etti.

06 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR