KOTO üyelerine Ürdün anlatıldı

Kocaeli Ticaret Odası, Ekonomi Bakanlığı, Ürdün Sanayi Bakanlığı, Ürdün Ticaret ve Sanayi odalarının katkılarıyla, ‘Ürdün Ülke Bilgilendirme ve Ticar...

Kocaeli Ticaret Odası, Ekonomi Bakanlığı, Ürdün Sanayi Bakanlığı, Ürdün Ticaret ve Sanayi odalarının katkılarıyla, ‘Ürdün Ülke Bilgilendirme ve Ticari Fırsatlar Toplantısı’ düzenledi. Kocaeli Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıya, ülkede ticaret yapmak isteyen oda üyelerinin ilgisi yoğun olurken, Ekonomi Bakanlığı Ürdün Masası Dış Ticaret Uzmanı Oğuzhan Kökosmanlı ve Ürdün Sanayi Bakanlığı Teşvik Dairesi Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Hamza Ribehat, Ürdün’deki yatırım ve dış ticaret fırsatları hakkında kapsamlı bilgiler verdi.

 

“DOSTLUK ANLAŞMASI”

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ’ın da katıldığı toplantı KOTO Genel Sekreteri Oktay Baltalı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Ülkemiz ile Ürdün arasındaki ilişkilerin temeli 11 Ocak 1947 tarihinde imzalanan ‘Dostluk Anlaşması’ ile birlikte atılmıştır” diyen Baltalı, “Ürdün ile ticari ilişkilerimizde son on yılda önemli bir gelişme kaydedilmiştir. Kocaeli ile Ürdün arasındaki ticari ilişkilere baktığımızda, 321 milyon dolar ihracat, 24 milyon dolar ithalat gerçekleştirdiğimiz görülmektedir. Bölgemizde yaşanan olumsuz etkilere rağmen Ürdün ile ülkemiz arasındaki ticaret hacminin 2014 yılı sonu itibariyle 1 milyar doları aşması oldukça önemlidir” dedi.

 

"TÜRKİYE SEVGİSİ ÇOK YOĞUN"

Akabinde konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Ekonomi Bakanlığı Ürüdün Masası Dış Ticaret Uzmanı Oğuzhan Kökosmanlı, yatırım cenneti ve yatırım dostu olarak tanımladığı Ürdün hakkında istatistiki bilgiler verdi.

 

"ÜRDÜN’DE ÖNCELİKLİ SEKTÖRLER"

Ardından Ürdün Sanayi Bakanlığı Teşvik Dairesi Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Hamza Ribehat, ülkesindeki yatırım olanaklarını paylaşarak şöyle konuştu; “Ürdün’de yatırıma açık öncelikli sektörler ve fırsatlar ise turizm, ilaç, sağlık hizmetleri, enerji, su, çevre ve temiz enerji ile bilgi, iletişim, teknoloji araçlarıdır.” Konuşmaların ardından, Ürdün’e ihracat yapan firma temsilcilerinin ve katılımcıların soruları yanıtlandı.

06 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR