Valilikten, Tüysüzler hakkında ilk açıklama

      Edirne Kırkpınar eski Ağası, Kocaeli TV'nin sahibi, Sarraf Tüysüzler firmasının kurucusu Adem Tüysüz’ün 16 Mayıs’ta intihar etmesinin ardından,...

 

 

 

Edirne Kırkpınar eski Ağası, Kocaeli TV'nin sahibi, Sarraf Tüysüzler firmasının kurucusu Adem Tüysüz’ün 16 Mayıs’ta intihar etmesinin ardından, şirketin yönetimini üstlenen aile fertlerinin, geçen perşembe günü gecesi İzmit İstiklal Caddesi’ndeki dükkanı tamamen boşaltıp, cuma günü sabahından itibaren dükkanı kapatmaları İzmit’te büyük şok etkisi yaratmıştı. Kocaeli Valiliği kentin en öneli gündemi olan Tüysüzler’in ortadan kaybolması ile ilgili bir açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada 191 kişinin Tüysüz ailesinden şikâyetçi olduğu belirtildi.

 

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada olayla ilgili şunlar belirtildi: “İl Emniyet Müdürlüğü’nün; dolandırıcılık olaylarına yönelik yapmış olduğu çalışmalar kapsamında;  bir kuyumcu dükkanı yetkilileri olan C.T, C.T, ve Y.T. isimli şahısların, 29 Haziran tarihi itibariyle yapılan başvurular üzerine, toplam 191 kişiden; 8.211 gram 22 ayar altın, 27.200 gram 24 ayar altın, 132 gram 14 ayar altın, 700 adet çeyrek, 30 adet yarım altın, 1436 adet Cumhuriyet altını, 232.522 USD, 80.875 EURO, 1.646.897 TL para, 30.000 İsviçre Frangı ve 4700 Avustralya Doları aldıkları, müştekilerin bazılarına vermiş oldukları para karşılığında kar payı verdikleri, bazılarına alacak olarak gram altının alış fiyatından borçlandıkları, müştekilere alacaklarını 27 Haziran günü ödemeleri gerektiği ancak belirtilen tarihten bugüne şüphelilerin iş yerlerini açmadıkları ve müştekileri dolandırdıkları yapılan soruşturmadan anlaşılmıştır.

Asayiş Şube Müdürlüğümüzce, işyeri çevresinde yapılan güvenlik kamerası araştırmalarında, şüphelilerin 26 Haziran günü saat 22.30 sıralarında işyerinden bir takım kutu, poşet ve evrakları 2 ayrı araca koyarak ilimizden ayrıldıkları tespit edilmiş, şahısların yakalanmaları ve dolandırıcılık olaylarından elde ettikleri para ve altınların elde edilmesi amacıyla, ikamet adreslerinde ve işyerlerinde alınan arama ve el koyma kararına istinaden arama yapılmış, şahısların yakalanması mümkün olmamış, işyerinde yapılan aramada; cüz-i miktarda muhtelif altın malzemeler elde edilerek el konulmuş, işyeri çalışanı E.U. şüpheli olarak ifadesi alındıktan sonra salıverilmiştir.

Konu ile ilgili şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Vatandaşlarımızın bu tür konularda daha dikkatli davranarak, birikimlerini yetkisiz kişi ve şirketler yerine banka yoluyla değerlendirmelerinin faydalı olacağı duyurulur.”

30 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR