Sülünlerin yeni evi Çınarlıdere

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hafta sonunda Derince Çınarlıdere Mesire Alanı’nda yürüyüş tutkunlarıyla bir araya geldi. B...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hafta sonunda Derince Çınarlıdere Mesire Alanı’nda yürüyüş tutkunlarıyla bir araya geldi. Başkan Karaosmanoğlu ile yürüyüş severler, yaklaşık 100 adet sülünü de Çınarlıdere’de doğaya saldı. Etkinlikte bu yıl Kocaeli genelinde 1.000 adet sülün ile 1.000 adet kekliğin de doğaya bırakılacağı bilgisi verildi.

SÜLÜNLERİN SAYISI ARTIRILACAK
Sülünlerin yeni evi Derince Çınarlıdere oldu. Milli Parklar tarafından İstanbul’da üretilen 100 adet sülün, Derince Çınarlıdere Mesire Alanı’nda doğaya salındı. Sülünlerin Çınarlıdere’ye adapte olması durumunda sayılarının artırılacağı ifade edildi.

YÜRÜYÜŞ TUTKUNLARI BULUŞTU
Başkan Karaosmanoğlu’nun yüzlerce sporseverle birlikte Derince Çınarlıdere’de gerçekleştirdiği yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Çevre ve Orman İl Müdürü Mustafa Yılmaz, Milli Parklar Şube Müdürü Nevzat Algan ve Başkan Danışmanı Nermin Tol’ün eşlik ettiği Başkan Karaosmanoğlu, Çınarlıdere’nin eşsiz atmosferinde yaşamaları için İstanbul’dan getirilen sülünleri doğaya bıraktı.

SÜLÜNLER KANAT ÇIRPTI
Yürüyüşün başında bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, yürüyüş sporunu Kocaeli’nde bir yaşam biçimi haline getirmek için öncülük ettiklerini söyledi. Daha sonra Milli Parklar tarafından İstanbul’da üretilen sülünler Başkanlar Karaosmanoğlu ve Alemdar’ın yanı sıra yürüyüşe katılanlar tarafından doğaya salındı.

KOCAELİ’NE BİN SÜLÜN, BİN KEKLİK
Büyükşehir tarafından yapılan çalışmalarla mezbelelik halden kurtarılıp, mesire yeri haline getirilen ve halkın kullanımına sunulan Derince Çınarlıdere’ye salınan sülünler, ortama uyum sağlayabilirse önümüzdeki dönemde sayıları artırılacak. Böylece yürüyüş severler kuş sesleri, meyve ağaçları ve şırıl şırıl akan bir derenin yanı sıra sülünlerin arasından geçerek spor yapacak. Etkinlikte geçen yıl Kocaeli genelinde 2.000 adet sülün ve 1.500 adet kekliğin doğaya salındığı, bu yılda 1.000 adet sülün ile 1.000 adet kekliğin doğaya bırakılacağı bilgisi de verildi.

11 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR