KAR-MEK Arslanbey ve Suadiye’de renkli açılışlar

    Kartepe Belediyesi ile Kartepe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen KAR-MEK kurslarında yılsonu sergileri ve belge törenlerinde k...

BÜYÜT

 

 

Kartepe Belediyesi ile Kartepe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen KAR-MEK kurslarında yılsonu sergileri ve belge törenlerinde kursiyerlerin heyecanına Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP Kartepe İlçe yöneticileri, Kartepe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadık İskender, Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Türker, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve Kartepeliler ortak oldu.

Başkan Hüseyin Üzülmez, Kartepe için hazırladıkları 41 projenin uygulamka aşamasına geldiğini ifade ederek “Uygulama aşamasına geçirdiğimiz projelerimiz var. Yeri belirlenen ve projesi hazırlanan kültür merkezi çalışmalarımızdan biri Arslanbey’de start alacak. Uygun olan bir okul bahçesinde bir spor salonu yapacağız. Yaz boyunca okul bahçelerinde yüzme havuzlarında çocuklarımız yüzme dersi alırken tatil yapma imkanı da bulacak. Kartepe yolunun canlandırılması turizm alanında ticareti hareketlendirecek projemiz de bunlardan biri. Gençlik merkezi, kapalı pazar alanı projemizde halkın hizmetine sunulacak” dedi.

186 KURSİYER

KAR-MEK usta öğreticileri nezaretinde Arslanbey’de Reyhan Kabataş 21 kursiyer mefruşat, Meliha Alpçetin nezaretinde 23 kursiyer giyim, Suadiye’de Nagihan Bakır nezaretinde 65 kursiyer el nakışı, Nagihan Bakır nezaretinde 25 kursiyer iğne oyası, Türkan Kalpakçı nezaretinde 27 kursiyer giyim, Türkan Kalpakçı nezaretinde 25 kursiyer hurç dikimi branşında aldıkları eğitim sonrası kurs bitirme belgelerini Başkan Üzülmez’in elinden aldılar. Kaplan Teksitil’in düzenlediği el nakışı yarışmasında Türkiye 3.’sü olan Nagihan Bakır ve Zehra Öngel’e plaketlerini Başkan Üzülmez verdi. 

09 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR