KSO’da meclis başkan yardımcısı değişti

KSO’nun mayıs ayı meclis toplantısında meclis başkan yardımcılığı ve KSO üyeliğinden düşen İbrahim Güngör’ün yerine Teknokort Boya Sanayi Tic. Ltd. Şt...

BÜYÜT

KSO’nun mayıs ayı meclis toplantısında meclis başkan yardımcılığı ve KSO üyeliğinden düşen İbrahim Güngör’ün yerine Teknokort Boya Sanayi Tic. Ltd. Şti yöneticisi Melih Karakaş seçildi.

Kocaeli Sanayi Odası (KSO)’nın mayıs ayı meclis toplantısı dün yapıldı. Toplantıya konuk konuşmacı olarak Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali katılırken, son oturumda MHP’den Kocaeli Milletvekili Adayı olan Lütfi Türkkan meclise veda etti. Meclis gündemi Sarkuysan AŞ.’deki görevinden ayrılan, dolayısıyla Meclis Başkan Yardımcılığı’ndan ve KSO üyeliğinden düşen İbrahim Güngör’ün yerine yeni Meclis Başkan Yardımcısının seçimi için oy kullanıldı. Yapılan seçimler için Teknokort Yönetim Kurulu Üyesi Melih Karakaş önerildi. Tek adayın olduğu seçimlerde Melih Karakaş meclis üyelerinden 40 oy alarak meclis başkan yardımcısı oldu. 2 oy boş çıktı. Ardından ise 2011 yılı Nisan ayı Ana Hesap Mizanı Meclis Üyelerine sunuldu. Meclis üyeleri ana hesap mizanı oybirliği ile kabul etti.

KIZILAY BAŞKANI KONUŞTU
Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali mecliste yaptığı konuşmada, “Biz 143 yıllık kuruluşuz, uluslararası hukuka tabi olan bir kuruluşuz. Biz korunma zırhı olan tek kuruluşuz. Hiç kimse ikinci bir Kızılay’ı kuramaz. Kızılay Cumhurbaşkanlığı koruması altında olan bir kurumdur.. Ben sizin gibi değerli işadamlarımızı bünyemizde görmek isterim. Biz devletten bütçeden pay almayız, ama vergi öderiz. Bizim her şubemiz sizin gibi defter tutar. Devlet Libya’ya giremiyorsa biz girebiliyoruz. Biz buralarda Türk bayrağı dalgalandırıyoruz. Türk bayrağı bizim için çok önemli” ifadelerinde bulundu. Küçükali’nin konuşması sırasında Kızılay’ın çalışmaları slayt gösterisi ile meclis üyelerine sunuldu. Küçükali meclis üyelerine bol bol anılarını anlatarak birlik ve beraberlik mesajları verdi.

26 Mayıs 2011 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR