KOTO Meclisinde iki önemli konu

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’nın ağustos ayı meclis toplantısı, bugün Recep Ekşi Başkanlığında yapıldı. Toplantıda KOTO’nun ekonomi danışmanı Prof. Dr...

BÜYÜT

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’nın ağustos ayı meclis toplantısı, bugün Recep Ekşi Başkanlığında yapıldı. Toplantıda KOTO’nun ekonomi danışmanı Prof. Dr. Yunus Bayraktutan ekonomideki gelişmeleri anlattı. KOTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Keleş de terör olaylarını değerlendirdi
Kocaeli Ticaret Odası Ağustos ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. KOTO Toplantı salonunda gerçekleşen meclis toplantısına Meclis Başkanı Recep Ekşi, meclis kurulu, KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş ile KOTO Ekonomi Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan ve KOTO üyeleri katıldı.

[b]“İŞSİZLİK ORANIMIZ ABD İLE AYNI”
“Ağustos 2011’de ekonomik göstergeler” konulu konuşma yapan Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan Türkiye’nin 1080’de dışa açıldığını, dış ülkelerdeki ekonomik gelişmelerin ister istemez Türkiye’yi de ilgilendirdiğini ve etkilediğini söyledi. Prof. Bayraktutan şöyle konuştu:
“Dolar iner de çıkar da. Bunu dert etmeye gerek yok. Türkiye’de işsizlik oranları ABD ve AB ile aynı seviyede. İhracatta yüzde 20 artış olurken, ithalatta yüzde 40 artış oldu. Bu nedenle dış ticaret açığı büyüdü. Zor bir coğrafyada bulunan Türkiye bölgesel güç olmaya çalışıyor. Somali’ye yardım konusunda Türkiye pek çok ülkenin yapamadığını tek başına yapıyor. Üniversite giriş sınavları sonuçlarına göre Kocaeli’nin 75’nci sırada bulunmasının araştırılması gerektiğini de söyleyen Bayraktutan, Kandıra’da üniversite eğitimi gören gençlere de meclis üyeleri tarafından destek verilmesi gerektiğini söyledi.

[b]“KİMYESE AYRIMCILIK YAPILMIYOR”
KOTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Keleş de meclisteki konuşmasında ağırlıklı olarak bölücü terör konusuna değindi. Keleş şunları söyledi:
“Ülkeyi parçalamak isteyen şer cephesi kara propaganda yapıyor. Ama amaçlarına ulaşması mümkün değildir. Misak-ı Milli sınırlarının değiştirilmesi, üç-beş çapulcunun yapabileceği bir şey olamaz. Türkiye, geçmişinden aldığı güçle geleceğini çok daha kararlı şekilde inşa etmeye muktedirdir. Türkiye Cumhuriyeti ulusu, toprağa, bayrağı ile bir bütündür. “ Keleş, Türkiye’de kimseye etnik kökeni, siyasi tercihi, dini inançları gibi konularda baskı yapılmadığını, kimseye ayrımcılık yapılmadığını da söyledi.

[b]“KIRTASİYE MALZEMELERİNE DÜZENLEME”
Keleş, son olarak “20. Meslek Komitemiz tarafından alınan bir kararla kırtasiyecilik iş kolunu da içine alan 20. Meslek Komitemiz okulların açılmasına az bir zaman kala kırtasiyelerde satılan ve kanserojen madde içeren boyalı plastik malzemelerin satışının düzenlenmesini isteyen bir karar alarak yönetim kurulumuzla paylaşmıştır. Konu hakkında gerekli yazışmaları yaparak çocuklarımızın korunmasına yönelik adımları attık. Yine ihracat yapan üyelerimize yardımcı olmak ve onların daha kolay ve daha çok dış satım yapmalarını sağlamak üzere eylül ayı sonu ya da ekim ayının ilk haftalarında bir seminer düzenleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

24 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR