İSU, Gebze Muallimköy bölgesinde arıtma tesisi yapıyor

18 ADET ARITMA TESİSİ İŞLETİYOR İSU Genel Müdürlüğü, İl genelinde 4 ileri biyolojik, 7 biyolojik, 6 modüler ve 1 tane de doğal olmak üzere 18 adet...

BÜYÜT

18 ADET ARITMA TESİSİ İŞLETİYOR

İSU Genel Müdürlüğü, İl genelinde 4 ileri biyolojik, 7 biyolojik, 6 modüler ve 1 tane de doğal olmak üzere 18 adet atıksu arıtma tesisi işletiyor. Bu tesisler ile ülkemizde atıksu arıtma oranını il genelinde yüzde 99 seviyesine çıkaran tek kurum olan İSU Genel Müdürlüğü, Dilovası’nda ileri biyolojik, İzmit Umuttepe ve Gebze Muallimköy de modüler olmak üzere 3 adet atıksu arıtma tesisinin inşaatlarını da sürdürüyor.

 

MUALLİMKÖY’DE 10.000 KİŞİ/GÜN KAPASİTELİ TESİS

Fosseptiklerle ihtiyacı karşılanan Gebze Muallimköy bölgesindeki yerleşim alanlarının atıksularını arıtmak için biyolojik arıtma tesisi inşası için kazı çalışmalarına bir süre önce başlandı. YURT-KUR öğrenci yurtlarının alt kısmında inşa edilecek Muallimköy Modüler Atıksu Arıtma Tesisi, 10.00 kişi/gün kapasiteli olarak planlandı. İlk planda 3000 kişi/gün olarak inşa edilen tesisin ihtiyaç halinde kapasitesi artırılacak. Proje kapsamında, ayrıca, bölgenin atıksularını arıtma tesisine getirmek için de toplam 6,8 km uzunluğunda kanalizasyon hattı yapılacak.

 

2 MİLYON 760 BİN TL’YE MAL OLACAK

Modüler olarak inşa edilen tesisin temel kazı çalışmaları sürüyor. Önümüzdeki yılın Temmuz ayında tamamlanması hedeflenen Muallimköy Modüler Atıksu Arıtma Tesisi, 2 milyon 760 TL’ye mal olacak.

22 Aralık 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR