Nilay Etiler MARSİAD meclisine katılım gösterdi

  MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, dün dernek binasında yaptığı basın açıklaması ile tüm siyasi parti adaylarını toplantıya davet ettiği halde katılamadı...

BÜYÜT

 

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, dün dernek binasında yaptığı basın açıklaması ile tüm siyasi parti adaylarını toplantıya davet ettiği halde katılamadıklarını belirtti. Odabaş HDP (Halkların Demokratik Partisi)’yi toplantıya davet etmediği halde toplantıya bizzat katılan HDP Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Nilay Etilere teşekkür etti.

Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş ve yönetimini  önceki akşam dernek binasında bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısına HDP Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Nilay Etiler ve dernek yöneticileri katılım gösterdi. Yapılan basın toplantısında konuşan dernek başkanı Odabaş, ilimiz yerel siyasetlerinden belediye başkanlarını ve temsilcilerini davet etmesi halinde toplantıya katılmadıklarını belirterek, “Büyükşehir ve İzmit belediye başkan adaylarımızı toplantımıza katılmalarını istedik. Siyasi parti belediye başkan adaylarına davet yolladım ve telefon açarak kendilerini aradım. Fakat katılım gösteren olmadı” dedi.

BAŞKAN ADAYLARININ MAZERETİ VARDI

Sözlerine devam eden Odabaş, “HDP Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi başkan adayını aramamıştım. Bizzat toplantımıza katılarak bizi onurlandıran Nilay Etiler’e gönülden teşekkür ediyorum. CHP Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Tahsin Tarhan ve İzmit Belediyesi Başkan adayı Sefa Sirmen’i aradım fakat davetimin kendilerine geç ulaştığından dolayı bir sonraki toplantımıza katılacaklarını belirttiler. MHP Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Saffet Sancaklıyı ve İzmit Belediyesi Başkan adayları Ayhan Arpacıyı davet ettim fakat kendileri Saffet beyin rahatsız olduğunu belirterek programımıza katılamayacaklarını ilettiler” dedi.

7 MART’TA TÜM ADAYLAR KATILACAK

Sözlerini tamamlayan Odabaş, 15 Şubat Cumartesi günü eş zamanlı olarak bir basın açıklaması yapacaklarını ve 7 Mart’ta yapılacak olan küçük millet meclisi toplantısına tüm adayların katılacağını söyledi.

AKP’LİLERİN YANLIŞ TAVRI

Odabaş, “İnşallah AKP’lilerde bu yanlış tavırlarından geri dönerlerde toplantımıza katılırlar. Bu zemin herkesin kendisini özgürce ifade edeceği bir zemin olacaktır” şeklinde konuştu. Odabaş’ın ardından kısa bir konuşma yapan HDP Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Nilay Etiler öncelikle kendisini dernek yöneticilerine tanıttı.

KADINLARI YÖNETİME SOKMALIYIZ

STK’ların her zaman kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Etiler, “Bizim parti programımıza ve vaat ettiklerimiz arasında mahalle ve kadın meclislerimizi oluşturarak sorunlarını dile getirerek çözümler üretecekleri mekanizmalar üretmelerini istiyoruz. STK’lar bizim için her zaman çok önemlidir. Bu şekilde böyle bir yönetimle kentin ihtiyaçları görülebilir. Kadınlarımızı yönetime sokmamız için her zaman kendilerini desteklememiz gerekiyor. Bu dünyada erkek varsa kadın her zaman kendini arka planda tutar. Kadın kotası nedeniyle partili arkadaşlar beni ciddi şekilde desteklediler” şeklinde konuştu.

08 Şubat 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

can - halk saglıgı uzmanı, araştırmacı doktor Nilay hanıma başkanlık yarışında başarılar dilerim. Kocaeli'nin emekçi halkıyla elele verip, herşeyin başı saglık derlerse üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun yok.

Yanıtla . 0Beğen 08 Şubat 09:24
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR