Kocaeli TED Koleji, yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır

Geçtiğimiz yıl sonu itibari ile temelleri atılan Tüm Eğitim Derneği’ne bağlı TED Kocaeli Koleji’nin resmi açılış töreni 29 Eylül Salı günü gerçekleşti...

BÜYÜT

Geçtiğimiz yıl sonu itibari ile temelleri atılan Tüm Eğitim Derneği’ne bağlı TED Kocaeli Koleji’nin resmi açılış töreni 29 Eylül Salı günü gerçekleştirilecek. 9 ay gibi bir sürede tamamlanan Kocaeli TED Koleji, 18 bin metrekare arsa üzerinde yer almakla birlikte 14 bin metrekare kapalı alana sahip. İşinde profesyonel bir ekip tarafından inşaatı tamamlanan okulda bir yüzme havuzu, 141 kişilik seyirci tribünü olan bir kapalı spor salonu ve 286 seyirci kapasiteli bir konferans salonu bulunmakta.

 

ŞEHRİN GÜRÜLTÜSÜNDEN UZAK

Ana sınıfları ayrı bir binada bulunan okulun yerleşkesi için yer seçimi yapılırken; Kocaeli’nin havası en temiz mevkilerinden biri olarak Yuvacık tercih edildi. Ayrıca, yerleşkenin şehrin gürültü ve karmaşasından uzak olmasına özen gösterilerek öğrencilerin okulun kapısından çıkar çıkmaz kafe, sinema ve benzeri eğlence yerlerinin ortasında kalmamaları için özellikle böyle bir yer seçimi yapıldı.
 

ALANINDA YETKİN EĞİTMENLER

Türk Eğitim Derneği, eğitim kurumlarının hedeflerini gerçekleştirmelerinde en önemli gücün eğitmen kadrosu olduğuna inanmakta. Bu nedenle TED okullarında görev yapacak, alanında ve öğretmenlik mesleğinde yetkin eğitmenlerin ve yöneticilerin seçimi bizzat TED Genel Merkezi tarafından yapılmakta. Bu profesyonel sistemde eğitim personeli hizmet içi eğitimlerle planlı ve sürekli bir şekilde desteklenmekte.
 

ÖĞRETMENLER SINIFLARINI HAZIRLADI

TED Kocaeli Koleji akademik ve idari personelinin rozet takdim töreni ve tanışma yemeği 5 Ağustos tarihinde gerçekleştirilmişti. Ardından, TED Kocaeli Koleji akademik personeli 6-14 Ağustos tarihleri arasında ‘Eğitimciler için 21. Yüzyıl Becerileri Eğitim Kampı’na ve TED Üniversitesi öğretim üyelerinin gerçekleştirdiği eğitimlerine katıldı. Daha sonra, bir yandan TED Genel Merkezi koordinatörleri tarafından bölümler bazında öğretmen eğitimleri yapılırken diğer yandan öğretmenler bölümlerini ve sınıflarını hazırladı.

 

ÖĞRENCİLERLE TANIŞMA GÜNLERİ

TED Kocaeli Koleji’nin öğretmen-öğrenci ve veli tanışma günleri 16-17 Eylül  tarihlerinde yapılacak. 2015-2016 eğitim-öğretim yılına hazır olarak 28 Eylül 2015 tarihinde açılacak olan kolej için 29 Eylül Salı günü resmi açılış töreni gerçekleştirilecek.

12 Eylül 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR