Yerin altına 6 bin km hat inşa edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yerin altına toplam uzunluğu 6 bin 100 kilometre olan hatlar inşa ederek, Kocaeli’yi sağlam temeller üzerine kurdu. 200...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yerin altına toplam uzunluğu 6 bin 100 kilometre olan hatlar inşa ederek, Kocaeli’yi sağlam temeller üzerine kurdu. 2004 yılından bu yana atılan sağlam temellerle kentte uzun yıllar sıkıntı yaşanmayacak.

6 BİN 100 KM ALTYAPI HATTI
Büyükşehir Belediyesi 2004 yılından bu yana 3.367 km içmesuyu ve 298 km yağmursuyu hattı inşa ederken 2.376 km kanalizasyon hattı döşedi. Toplam 6 Bin 100 Kilometre uzunluğunda altyapı hattı döşendi. Kaliteli ve modern teknoloji ile uzun yıllar boyunca sorun çıkarmadan, yere kazma vurulmadan dayanacak bir altyapı sistemi oluşturuldu.


2009 yılından sonra yapılan çalışmalardan bazıları:

GEBZE MAHALLELERİNİN ALTYAPISI HAZIR
Gebze’de altyapısı yenilenmeyen mahalle kalmadı. Gebze Mimar Sinan, Beylikbağı ve Ulus mahallelerinde 46 km kanalizasyon ve 4 km yağmursuyu hattı tesis edildi.

DARICA PİRİ REİS’İN KANALİZASYONU TAMAM
Darıca Piri Reis ve Cami Mahalleleri’ne 822 metresi mikro tünel sistemiyle olmak üzere toplam 20 km kanalizasyon hattı yapıldı. Kolektör hattı ile atıksular Gebze Atıksu Arıtma Tesisi’ne veriliyor.

ÇAYIROVA YENİMAHALLE’NİN ATIKSU ALTYAPISI TAMAM
Çayırova Yenimahalle’nin atıksu altyapısını yenilendi. Çalışmada 30 km kanalizasyon hattı inşa edildi.

DARICA’YA KANALİZASYON
Darıca’da 46 km kanalizasyon, 2.5 km yağmursuyu hattı yapılarak sağlıklı ve mutlu bir yaşamın altyapısını inşa edildi.

İZMİT’İN KÖYLERİNE MODERN KANALİZASYON
İzmit Çubuklu Osmaniye, Durhasan, Eseler, Hasanoğlu (Emirhan) ve Solaklar köylerine de 14 km kanalizasyon hattı inşa edildi.

GÖLCÜK SELİMİYE KÖYÜNE MODERN KANALİZASYON HATTI
Gölcük Selimiye Köyü’nde 5 km kanalizasyon hattı inşa edilerek bölgenin altyapı sorunu çözüldü.

KANDIRA SAHİLLERİNDE ALTYAPI TAMAM
Kandıra’nın Kerpe ve Cebeci bölgelerinde kanalizasyon ve içmesuyu hattı çalışmaları tamamlandı. Yaz aylarında on binlerce kişiyi ağırlayan Kerpe ve Cebeci’de 41 km kanalizasyon ve 35 km içmesuyu hattı yaptık.

16 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR