HDP Kocaeli İl Başkanı Akgül’den imalı eleştiri

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanı Mehmet Akgül, düzenlediği basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi. Capella Cafe’de gerçekleşen topla...

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanı Mehmet Akgül, düzenlediği basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi. Capella Cafe’de gerçekleşen toplantıya milletvekili Ali Haydar Konca, milletvekili adaylarından Bediha Salhan, Diba Aslan, Sevgi Olan, Bartın Milletvekili adayı Nursayit Tekgül, PM Üyesi Hatip Çaplık, il yönetimi ve partililer katıldı. Muhalefetin eleştirilerine yanıt veren il başkanı Akgül, “Partimizi hedef alan açıklamalarda biraz siyasi zeka kırıntısı arıyoruz, bulamıyoruz” dedi.

 

“SEÇİM HEYECAN YOK”

10 Ekim’deki terör saldırısında hayatını kaybedenleri anan il başkanı Akgül, “Seçim süreci şiddetin gölgesinde devam ediyor. Coşku ve heyecan yok. 7 Haziran’da umduklarını bulamayanlar, halkın iradesini yok saydılar. Ülkeyi savaş ve kaos batağının içine sürüklediler. Savaştan saray iktidarı çıkarmaya çalışanlar, ülkemizin dört bir yanında 1 Kasım seçimlerini adeta rehin almak istiyorlar” sözleri ile ülkenin genel durumunu değerlendirdi.

 

“SEÇİM GÜVENLİĞİNDEN SÖZ EDEMEYİZ”

Ankara’daki terör saldırısını da değerlendiren Akgül, “Bu saldırı iktidar sahiplerinin hırsları için nelere geçit verebileceğinin ibretlik göstergesidir. Can güvenliğinin olmadığı, hukukun rehin alındığı, YSK kararlarını ilçe seçim kurullarının tanımadığı, basın mensuplarının hapsedildiği, milletvekili adaylarımızın tutuklandığı, Cumhurbaşkanının tarafsızlık yeminini terk ederek muhalefeti terörize ettiği bir ortamda seçime giriyoruz. Bu koşullarda yapılacak hiçbir seçimin güvenliğinden söz etmek mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

 

“KENDİ DÜZEYLERİNİ TEŞHİR EDİYORLAR”

Tüm bu olumsuzlukların karşısında HDP’nin barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesini sürdürdüğünü dile getiren Akgül, şöyle konuştu: “HDP’ye yapılan saldırıların tek nedeni barış ve özgürlük çizgisindeki ısrarıdır. HDP’yi hedef alan açıklamalarda biraz siyasi zeka kırıntısı arıyoruz, bulamıyoruz. Kin ve nefret psikolojisini geliştirerek, hakları kutuplaştırarak 1 Kasım seçimlerinden saray saltanatı çıkartacağını sananlar, bu üslup ve tarzları ile yalnızca kendi kültürel-siyasi düzeylerini teşhir ediyorlar” sözleri ile Kocaeli’deki siyasi partileri topa tuttu.

 

“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ”

Kocaeli’deki tüm partilerin HDP’ye hakaret eder siyaset yaptıklarını zannettiklerini kaydeden Konca, “AKP, MHP, SP, BBP ile bütün partiler, sabah akşam HDP’ye hakaret ediyor. Bu partiler HDP düşmanlığında birleşiyorlar. Bu bizim özgürlükçü olduğumuzu gösterir. Bu nedenle 1 Kasım seçimleri bir dönüm noktası olacaktır. Kim ve nefretin esiri olanlar tarih önünde hükümsüz kalmaya mahkumdur. Güneş balçıkla sıvanmaz” dedi.

 

“YURT DIŞI OYLARI ARTACAK”

Toplantıda konuşan milletvekili Ali Haydar Konca da, Hollanda gezisi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Onların oylarıyla milletvekili seçilmem nedeniyle teşekkür etmek amacıyla davet üzerine bir gezi yaptım. Hollanda’da beş şehir ziyaret ettim. İnanın kapalı salonlardaki toplantılar yığınsal kitle niteliğindeydi. Yalnız oy vermek için değil, oy vermeyenlerle ilgili çalışmalar yapmak da önemlidir. Avrupa’daki oylarımızı ikiye katlayabileceğimizi gördüm. Barış ortamının sağlanmasını HDP sağlayacaktır. Bir ülkenin sorunlarını çözmeye aday bir partiyiz” yanıtını verdi. Hilal GÜDÜCÜ

20 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR