CHP’den mobil uygulama

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, haftalık değerlendirme toplantısında parti binasında basın toplantısı düzenledi. Altunyuva, “İzmit’te 15 bin Gebze’de...

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, haftalık değerlendirme toplantısında parti binasında basın toplantısı düzenledi. Altunyuva, “İzmit’te 15 bin Gebze’de 10 binin üzerinde emekçi kardeşimiz 1 Mayıs bayramına katıldı. CHP olarak en kalabalık şekilde bayramdaki yerimizi aldık. Ancak ilimizde 80 binin üzerinde işsiz bulunmaktadır. Emekçilerin asgari ücrete mahkûm edildiği, insanların sebepsiz yere işten atıldığı dönemi yaşarken buruk bayram oldu” dedi.

 

1 MAYIS OLAYLARI

7 Haziran de iktidara geldiğimizde emekçiler mağdur olmayacaklardır diyen Altunyuva “İstanbul’da gergin polis ve iktidar baskısı altında kutlamalar yapılmadı. Taksim inadı iktidarın devam ediyor. Hukuksuz gözaltılar devam ediyor. Kanun ve hukuk çiğnenmektedir. Avukatlar yerlerde sürünmektedir. Halkımız bu çirkinliğin hesabını soracaktır” ifadelerini kullandı.

 

GENÇ FİDANLAR

Hıdrellezi kutlanmaktadır diyen Altunyuva “Ayrıca 6 Mayıs tarihinde Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idam edilmişlerdir. 12 Mart faşizmi genç fidanların hayatına son vermiştir. Kendilerini saygıyla anıyoruz. Seçim çalışmalarımıza devam ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.  

 

VAATLER

CHP olarak yoksulu olmayan Türkiye sözünü verdik diyen Altunyuva “17 Milyon yoksula destek sağlanacaktır. Her haneye 720 TL desteği verilecektir. Her ay düzenli olarak hamile kadınlar için 240 TL, 0-3 yaş arası çocuklara 240 TL, 3-5 yaş arası çocuğa 400 TL, 6-18 yaş arası çocuklara 240 TL, 18-20 yaş arası gençlere 240 TL, askerde ki gençlere 360 TL, 65 yaş üstü yaşlılarımıza 300 TL destek verilecektir. Engelliler için ise 400-600 TL destek verilecektir” şeklinde konuştu.   

 

KAYNAK SORUNU YOK

İl Başkanı Altunyuva “Ülkemiz zengindir, kaynak sorunu yoktur. Ülkemizde üretim sorunu vardır. Kaynakların doğru dağıtılmaması sorunu vardır. Havuz medyanın oluşturulması gibi bir çok olay yaşanmaktadır. Muhalefet olarak söylüyoruz. AKP’lilerin ağzından Bülent Arınç tarafından israfın önlenmesi durumunda vergi toplanmasına gerek kalmaz demiştir. En önemli konu israftır. Başta kaçak saray gelmektedir. Bize kaynak olarak en son soruyu AKP söylemesi gerekiyor. Ülke genelinde CHP genel merkezi olarak yapılan uygulamada il başkanlığı ile bizde Kocaeli mobil uygulamasına geçtik” dedi.

 

CHP’DE MOBİL UYGULAMA

İl Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gümüş tarafından CHP İl Başkanlığı bünyesinde başlatılan mobil uygulama hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Android uygulamasına geçildi. Mobil uygulaması ile partinin bütün projeleri herkese sunulmaktadır. Partinin genel merkezinden sonra il başkanlığı olarak ilk kez Kocaeli’de kullanılmaya başlandı. Resmi siteden çekilerek haberler veriliyor. Serkan BORLAK

05 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR