Kocaeli Bahçeşehir Koleji öğrencileri uzayı fethetti

Dünyanın 3 uzay kampından biri olan İzmir Uzay Kampı, 28-30 Mart 2013 tarihleri arasında Kocaeli Bahçeşehir Koleji öğrencilerine ev sahipliği yaptı.Bi...

BÜYÜT

Dünyanın 3 uzay kampından biri olan İzmir Uzay Kampı, 28-30 Mart 2013 tarihleri arasında Kocaeli Bahçeşehir Koleji öğrencilerine ev sahipliği yaptı.

Bilim ve teknoloji alanında motive etmeye odaklanmış olan Uzay Kampı'nda öğrenciler bilim ve eğlence dolu günler geçirdiler. Kampın ilk gününde kontrol paneli başına oturan öğrenciler uzay mekiği ve roketi fırlatımını ve kullanımını öğrendiler. Astronotların mesleki jargonunu kullanarak roket fırlatımının ilk aşamalarını gerçekleştiren öğrenciler geri sayım esnasında oldukça heyecanlıydılar.

MARS’IN YÜZEYİ
Ardından yurtdışından getirilen özel kâğıtlarla takım çalışması yaparak oluşturdukları uçan balonları yarıştıran öğrenciler ısınan havanın etkisine eğlenceli bir deneyime tanık oldular. Kızıl gezegen Mars'ın yüzeyinde dolaşan Mars Explorer'ın maketini oluşturulan Mars alanı üzerinde dolaşımını izleyen öğrenciler yetkililerden Mars hakkında bilgi aldılar. Üç günlük kampın sonunda mutluluk dolu anlarla uzay teknolojisi sertifikası alan öğrenciler sevinçle kamptan ayrıldılar.

04 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR