Doğan: Amaç evrensel standartlar

Küreselleşmenin bir sonucu olarak, rekabetin yenidünya düzenine yön veren bir olgu durumuna gelmesinin, üretimde kalite ve standart anlayışına bağlı...

BÜYÜT

Küreselleşmenin bir sonucu olarak, rekabetin yenidünya düzenine yön veren bir olgu durumuna gelmesinin, üretimde kalite ve standart anlayışına bağlı kalınmasını zorunlu kıldığını belirten Doğan, tüketiciye en iyisinin uygun koşullarla ulaştırılması düşüncesinin geçerlilik kazandığını ifade etti. Başkan Doğan, bu gelişmeyle, rekabete dayalı pazarda tüm üreticilerin kalite ve standart normlarına uymak zorunda olduğunu da söyledi.

 

ARTIK BİLİNÇLİ TÜKETİCİLER VAR

Başkan Doğan, özellikle, sanayileşme ve kentleşme sürecinin hızla yaşandığı İzmit ve çevresinde, üretimde kalite, doğruluk ve çağa uyum sağlamanın başarıyı getireceğini ifade ederek “artık eskisi gibi her şeyi kabul eden bir tüketici yok. Tüketiciler araştırıyor, analiz ediyor ve kendisi için faydalı olanı seçiyor. Günümüzde pazarın bir kralı varsa o da tüketicidir, müşteridir. Esnaflarımız ve iş adamları bu gerçeği göz önünde bulundurmalıdır” dedi.

 

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJELER

İzmit Belediyesi olarak tüketicinin yanında olduklarına dikkat çeken Doğan, “Türkiye’de pek çok yere örnek olacak bir çalışma yaparak Tüketici Hakları Masası’nı kurduk. Masa sayesinde yapılan başarı çalışmalarla İzmit Belediyemiz 17. Geleneksel Tüketici ödüllerine layık görüldük. Sorun yaşayan tüketicilere hakları konusunda bilgi veren ve gerekli yönlendirmeyi yapan bu birimimiz hizmete devam ediyor. Ayrıca Zabıta ekiplerimiz ve ilgili diğer ekiplerimiz yetkileri dâhilinde üretim, çarşı ve pazar alanlarını sürekli olarak denetliyorlar. Bu konuda çok titiziz” şeklinde konuştu.

 

ÖZVERİLİ ÇALIŞMALAR VAR

Ülkemizde evrensel standartları yerleştirmeye çaba gösteren Türk Standartları Enstitüsü'nün yıllardır sürdürdüğü özverili ve başarılı çalışmalarının, toplumumuzda üretici ve tüketici bilincinin geliştirilmesine büyük katkılar sağladığına inandığını da vurgulayan Başkan Doğan, çevreye uygun standartlarla ilgili geliştirilen programların, tüm işletmelerin yönetim politikalarına yansımasının, gelecekte daha güzel ve temiz bir çevrede yaşamak umudunu artıracağı düşüncesiyle, Dünya Standartlar Günü'nü kutladı.

14 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR