Et ithalatı gündemde

Yüksek fiyatları kontrol altına almak ve piyasayı regüle etmek üzere çalışmaya başlayan ESK, iki ekibini Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ne gönderdi.   E...

BÜYÜT

Yüksek fiyatları kontrol altına almak ve piyasayı regüle etmek üzere çalışmaya başlayan ESK, iki ekibini Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ne gönderdi.

 

Et fiyatlarında yaşanan sürekli artışın yanı sıra fiyatların daha da yükseleceği beklentisiyle, ellerindeki hayvanları kesime göndermeyenler sebebiyle, piyasada yaşanan arz sıkıntısının et fiyatlarının katlanarak artmasına sebep olduğu ifade ediliyor. Et Ve Süt Kurumu (ESK), şimdi de et ithalatı için yeniden harekete geçti.

 

İKİ EKİP GÖREVLENDİRİLDİ

Bir süredir besilik canlı hayvan ithalatını gündemde tutan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, buna rağmen fiyatların gerilememesi üzerine ithalat koşullarını tespit etmek amacıyla bir araştırma başlattı. Edinilen bilgilere göre Et ve Süt Kurumu bünyesinde oluşturulan iki heyet, Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ne gönderildi.

 

DİŞİLER KESİMDE

Normal şartlarda özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde, çok fazla hayvan bulunduğunu, ancak fiyatların daha da yükseleceği beklentisiyle insanların bunları piyasaya sürmekte yavaş davrandıklarını kaydettiler. Kaynaklar, özellikle süt fiyatlarının düşük kalması sebebiyle birçok dişi hayvanın kesime gönderildiğini, ancak bunun da piyasanın ihtiyacını karşılamakta yeterli olmadığını bildirdiler.

23 Temmuz 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR