Mavi yolculuk tutkunları; ERMARİNE’ya uğramadan tekne almayın…

Motorlu yat üretiminde Kocaeli’de tek firma olan Ermarine’de tekneler 2 ay gibi kısa süre içerisinde teslim edilmekte. “Bizde referans yüzen teknedir”...

BÜYÜT

Motorlu yat üretiminde Kocaeli’de tek firma olan Ermarine’de tekneler 2 ay gibi kısa süre içerisinde teslim edilmekte. “Bizde referans yüzen teknedir” diyen firmanın sahibi Ertunç Daşkaya, teknelerin motor dahil 2 yıl garantisi bulunduğunu ve dizel motor kullanıldığını vurguladı

Ertunç Daşkaya’nın sahibi olduğu Ermarine, Kocaeli’de balıkçı ve gezi teknesi yani motor-yat üreten tek firma. Kendisi işletme mezunu olmasına rağmen denizciliği hobi olarak gören ve bu işe merak salan Daşkaya, İstasyon Mahallesi, Gündüz Sokak No: 9 Köseköy Kartepe adresindeki imalathanesinde tekne üretimi yapıyor. Sipariş üzerine çalıştıklarını belirten Daşkaya, Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışından da müşterilerine hizmet veriyor. Yılda 20 tekne ürettiklerini ve seri üretime de hazır olduklarını dile getiren Daşkaya, gezi teknesi siparişi aldıkları kadar balıkçı teknesi siparişi de aldıklarını söyledi.

BİZDE REFERANS YÜZEN TEKNEDİR
Teknelerde CE belgesi bulunduğunu belirten Daşkaya, “Denizciler açısından Kocaeli’ndeki en büyük sıkıntının ise bir tane marinanın yetersiz olmasıdır” şeklinde değerlendirdi. Buranında restoranlara kiraya verilmesi ve belediyenin deniz otobüsleri için kullanılmasından dolayı teknelerin marinadan faydalanamadığını söyleyen Daşkaya, “Kocaeli’nde büyük bir marina olması halinde İstanbul’dan dahi tekneler buraya gelecek. Böylece kente ciddi bir para girdisi sağlanacak” dedi. Tekne fiyatlarından da bahseden Daşkaya, 5.20’lik teknelerin 35 bin, 8 metrelik teknelerin 85 bin ve 9 metrelik teknelerin ise 115 bin lira olduğunu dile getirerek tanıtım fiyatlarının devam ettiğini söyledi. “Bizde referans yüzen teknedir” diyen Daşkaya, teknelerin motor dahil 2 yıl garantisi bulunduğunu ve dizel motor kullanıldığını vurguladı. Buzdolabı, mutfak, tv, wc-banyosu bulunan teknelerin yakıt tankları ise 2 hafta denizde konaklama imkanı vermekte.

HER ALANDA GÜVENİLİR FİRMAYIZ
Ermarine’nin yaratıcı, değerli, yüksek kalite servis ve ürünleri sunduğunu söyleyen Daşkaya, “Misyonumuz faaliyet gösterdiğimiz her alanda müşteri memnuniyetini esas almaktır. Bunu müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak anlayıp, bu ihtiyaçların maksimum fayda yaratacak şekilde karşılanmasını sağlayarak ve müşterilerimizle uzun sureli kazan-kazan ilişkileri kurarak başarmaktayız. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda yüksek standartlar koyup, bu standartlara karşı sorumluluğumuzun bilincinde değerlere bağlı olarak çalışmamızı sürdürmekteyiz. Firmamızın temeli dürüstlük esasına dayalıdır. Her alanda güvenilir olan firmamız müşterilerimizle, partnerlerimizle ve çalışanlarımızla dürüstlük esasına bağlı olarak ilişkiler kurmaktadır. Yaptığımız her isin mükemmel olması için çalışmaktayız. Hedeflerimizi başarmak için yaratıcı, dikkatli ve gayretli bir şekilde çalışmamızı sürdürmekteyiz” şeklinde ifade etti.

GÜÇLÜ MAKİNELERLE DONATILMAKTA
“Verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çabayı elden bırakmayız” diyen Daşkaya, “Amacımız müşterilerimizin beklentilerine tamamıyla cevap verebilmek, firmamızın rekabet ve gelişim gücünü arttırabilmektir. Hizmetlerimizin zamanında ve kusursuz olarak verilmesi kalite anlayışımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Kalite tasarlanır, üretilir, kontrol edilir ve geliştirilir. Kalite tüm çalışanların gönüllü desteği ve sorumluk bilinci ile sağlanır ve sürdürülür. Takım ruhu içerisinde şirket ve birim hedeflerine ulaşmak için çalışırız. Tekne Modellerimiz, son derece güçlü makineler ile donatılmıştır. Hareket kabiliyetleri ve elektrik için gerekli olan tüm yardımcı elemanlar, pompalar, ışıklandırma, soğutma ve ısıtma sistemleri de bunlara bağlı olarak düzenli çalışırlar” diye ifade etti.

KOLAYLIK SAĞLANMAKTA
Daşkaya sözlerini şöyle sürdürdü, “Tekne imalatı Türkiye’de bilindiği gibi uzun yıllara dayanmaktadır. Büyüklerimizin deyimi ile çektirme tarzı tekneler 4 ile 6 yılda tamamlanırdı. Günümüz teknolojisi ile istenen boyda birinci sınıf kalitede bir yat imalatı, yaklaşık 10 ay ile 22 ay aralığında, seyre hazır bir şekilde imal edilmektedir. Biz tekne imalatı ve yat imalatı gibi birçok model üretiminde müşterilerimize her türlü kolaylığı sağlamaktayız.”

Haber:Uğur ULUSOY ENGİN

29 Nisan 2013 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR